fot. PAP/Maciej Kulczyński

Piłka ręczna. Koniec ligowego sezonu w Polsce! PGE Vive Kielce obroniło tytuł

W związku z pandemią koronawirusa podjęto decyzję o zakończeniu ligowego sezonu w Polsce. Tym samym mistrzem kraju wśród mężczyzn ponownie zostali szczypiorniści PGE Vive Kielce, natomiast u pań tytuł obroniła Perła Lublin.


Ligowe rozgrywki mężczyzn i kobiet były zawieszone od ponad tygodnia, a ostateczna decyzja miała zapaść w poniedziałek. Tak też się stało. Komisarz Ligi – w porozumieniu z zarządem Superligi – podjął oficjalną decyzję o zakończeniu sezonu 2019/2020 z zachowaniem miejsc w tabeli według punktacji uzyskanej w meczach rozegranych do dnia 12 marca 2020 roku.

– Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe. Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w rundzie finałowej i spadkowej. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi – skomentował całą sytuację Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Tym sam mistrzem Polski po raz dziewiąty z rzędu, a siedemnasty w historii zostali piłkarze ręczni PGE Vive Kielce. Srebro ponownie przypadło w udziale Orlenowi Wiśle Płock, a brąz – NMC Górnikowi Zabrze. Wśród pań natomiast złoto zgarnęła Perła Lublin. Drugie miejsce zajęły szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin, zaś na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki KPR-u Gminy Kobierzyce.

fot. flashscore.pl

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl