MŚ Katar 2015. Trudna sytuacja kadrowa w polskim zespole

Bez Krzysztofa Lijewskiego będą radzić sobie Polacy w pojedynku 1/8 finału mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Małe szanse na grę przeciwko Szwedom mają również Robert Orzechowski i Piotr Chrapkowski. Niewiadomą pozostaje występ Mariusza Jurkiewicza.


Przeprowadzone badania pokazały, że Lijewski zerwał mięsień przywodziciela palucha, co spowodowało obrzęk stopy. Dobra postawa naszego najlepszego prawego rozgrywającego jest zatem niemożliwa. W składzie reprezentacji ma go zastąpić Piotr Masłowski. Zawodnik Azotów Puławy na co dzień gra na środku rozegrania, toteż na boisku częściej powinniśmy oglądać Andrzeja Rojewskiego i Michała Szybę.

Na urazy stawu skokowego narzekają Robert Orzechowski, Piotr Chrapkowski i Mariusz Jurkiewicz. Spośród nich największą szansę na występ ma ten ostatni.

Dziś o godz. 16.30 biało – czerwoni zmierzą się ze Szwedami. Trzy Korony to aktualny wicemistrz olimpijski, jednak na ostatnich mistrzostwach świata szczypiorniści ze Skandynawii nie grali.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl