PAP/Bartłomiej Zborowski

A. Nawałka: „Piłkarze są świadomi tego, o co walczymy”

„Spodziewamy się bardzo trudnego meczu, ale jesteśmy na to przygotowani” – podkreślił na konferencji prasowej przed wyjazdowym spotkaniem reprezentacji Polski ze Szkocją selekcjoner Adam Nawałka. Pojedynek, który może zapewnić biało-czerwonym awans na Euro 2016, rozpocznie się w czwartek o godz. 20.45.


Na poprzedzającej wyjazd do Szkocji konferencji prasowej Adam Nawałka wskazywał na dobre przygotowanie swoich podopiecznych. Wyliczał jednak także atuty ich czwartkowego przeciwnika.

Zespół Szkotów to naprawdę dobra drużyna o wysokich umiejętnościach. Jest to również drużyna bardzo waleczna. My udowodniliśmy, że potrafimy rozgrywać trudne spotkania – tłumaczył selekcjoner.

Jak dodał, nie obawia się o mentalne przygotowanie reprezentacji Polski. „Pod względem mentalnym drużyna jest świetnie przygotowana” – ocenił.

Adam Nawa³ka Robert LewandowskiPiłkarze są świadomi tego, o co walczymy. Widać, że to, co robiliśmy do tej pory wspólnie, ma przełożenie na boisko. Nie trzeba tutaj jakiejś dodatkowej motywacji. Zawodnicy byli świetnie przygotowani przed każdym meczem. Jeżeli chodzi o mentalność, to nie mamy żadnych problemów. Cały czas pracujemy nad organizacją gry – powiedział Adam Nawałka.

Najpoważniejszym argumentem przemawiającym za zwycięstwem biało-czerwonych jest wyborna w ostatnim czasie strzelecka forma Roberta Lewandowskiego. Napastnik nie myśli jednak o sukcesach indywidualnych, a skupia się na celu, jakim jest wywalczenie awansu na Euro 2016.

Jeśli mamy awansować na mistrzostwa Europy, to awansujemy jako drużyna, a nie jako jednostki. (…) My wszyscy razem idziemy od dłuższego czasu w jednym kierunku, zdajemy sobie sprawę z tego, o co gramy. Nie możemy tego zaprzepaścić. Wiemy, że łatwo nie będzie, ale jesteśmy już tak blisko celu, że na pewno nie odpuścimy. Indywidualne nagrody nie mają dla mnie w tym momencie znaczenia, bo są ważniejsze rzeczy, które mam w głowie – podkreślił Robert Lewandowski.

Artur Jêdrzejczyk Adam Nawa³ka Robert Lewandowski Kamil Glik Adam Nawa³ka Robert Lewandowski

Kamil Glik zwrócił uwagę, że spotkanie z Polską będzie dla Szkotów praktycznie ostatnim pojedynkiem o stawkę w trwających eliminacjach. W przypadku bowiem ich starcia z Gibraltarem, mogą oni już teraz dopisać do swojego dorobku trzy punkty.

Jest to dla nich ostatni mecz, który może sprawić, że zachowają jakiekolwiek nadzieje na przynajmniej trzecie miejsce. Wiemy, co nas czeka i obojętnie, czy jest to mecz ze Szkocją czy z innymi reprezentacjami to w dzisiejszej piłce walka zawsze była i jest. Myślę, że wszyscy mamy świadomość, jak ciężki to będzie mecz – dodał obrońca włoskiego Torino.

Zgrupowanie polskiej kadry opuścił zmagający się z urazem Kamil Wilczek. Niewiadomą pozostaje skład reprezentacji Polski. Spekuluje się, że Adam Nawałka może zdecydować się na ustawienie przetestowane w starciu z Niemcami, kiedy wystawił aż trzech defensywnych pomocników.

Sport.RIRM

drukuj