Ekstraklasa. Czerczesow oficjalnie trenerem Legii

Stanisław Czerczesow został nowym trenerem Legii Warszawa. Zastąpił na tym stanowisku Henninga Berga, który z drużyną wicemistrzów Polski rozstał się po niemal dwuletniej przygodzie.


Jak poinformował warszawski klub za pośrednictwem swojej strony internetowej, rosyjski szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2015-2016. Nowy opiekun „Wojskowych” ostatnio pracował w Dynamie Moskwa, a wcześniej prowadził między innymi: Spartaka Moskwa, Amkara Perm oraz Tereka Grozny. Jako piłkarz w latach 1990-2002 rozegrał 47 meczów w narodowych barwach.

Stanis³aw Czerczesow Bogus³aw Leœnodorski Micha³ ¯ew³akow

Przed nowym trenerem postawiliśmy konkretne cele, z których najważniejszy pozostaje odzyskania mistrzostwa Polski w bieżącym sezonie – zaznaczył na dzisiejszej konferencji prasowej Michał Żewłakow, dyrektor sportowy drużyny z Łazienkowskiej.

Stanisław Czerczesow zastąpił Henninga Berga, który został zwolniony w minioną niedzielę po wyjazdowym remisie z Górnikiem Zabrze (2:2). Powodem dymisji Norwega były słabe wyniki w ostatnich miesiącach – w jedenastu spotkaniach Legioniści zdobyli zaledwie 17 punktów, co na chwilę obecną daje im dopiero 4. miejsce w ligowej tabeli. Dodatkowo – po dwóch porażkach i zerowym dorobku bramkowym – zajmują ostatnią pozycję w grupie D rozgrywek Ligi Europejskiej.

Sport.RIRM

drukuj