Ekstraklasa. Pogoń wygrywa na zakończenie roku

W pierwszym sobotnim spotkaniu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin pokonali przed własną publicznością Arkę Gdynia 1:0. Dla gospodarzy była to dopiero pierwsza ligowa wygrana na własnym terenie w obecnym sezonie. Komplet punktów Portowcom zapewnił Adam Frączczak w 60. minucie meczu.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę na boisku przejęli podopieczni trenera Kosty Runjaica. Gospodarze często gościli w obrębie pola karnego rywali i już w 13. minucie mogli wyjść na prowadzenie, gdy piłkę do bramki skierował ładnym uderzeniem z kilku metrów Spas Delew. Sędzia gola jednak nie zaliczył, ponieważ po skorzystaniu z systemu VAR uznał, że Bułgar w momencie oddania strzału dopuścił się niebezpiecznego zagrania, unosząc za wysoko nogę.

W dalszej fazie spotkania ataki Pogoni nie ustępowały. Bliski szczęścia był choćby Cornel Rapa, z którego próbą z dystansu w pewnym stylu poradził sobie Pavels Steinbors. Golkiper Arki na wysokości zadania stanął również w 44. minucie, gdy świetnie interweniował po uderzeniu Jakuba Piotrowskiego. Dzięki bardzo dobrej postawie Łotysza piłkarze Leszka Ojrzyńskiego udali się na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Kwadrans po zmianie stron Portowcy w końcu dopięli swego. Po dośrodkowaniu Huberta Matyni w „szesnastkę” do futbolówki dopadł Adam Frączczak, który strzałem z bliskiej odległości nie dał żadnych szans bezradnemu w tym momencie Pavelsowi Steinborsowi.

Stracony gol podział mobilizująco na drużynę z Trójmiasta. Goście momentami spychali rywali do głębokiej defensywy, lecz nie wynikało z tego nic konkretnego. Nawet, gdy już do sytuacji strzeleckiej doszedł Grzegorz Piesio, jego próbę zablokował jeden z zawodników gospodarzy. Jeszcze w doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Patryk Kun, ale znakomicie między słupkami spisał się Łukasz Załuska.

Ostatecznie Pogoń w pełni zasłużenie wygrała 1:0 i tym samym zbliżyła się do piętnastej w tabeli Cracovii na dystans dwóch punktów. Arka z kolei, mimo szóstej porażki w obecnym sezonie, zachowała piąte miejsce w stawce.