K. Piątek: Jestem pewny siebie. Jak dostanę szansę, będę chciał ją wykorzystać

Chcę się pokazać z jak najlepszej strony. Mam dużych konkurentów do gry w ataku i zobaczymy, co będzie dalej. Jestem pewny siebie, jak dostanę szansę, będę chciał ją wykorzystać podkreślił na środowej konferencji prasowej Krzysztof Piątek.


Bez wątpienia początek sezonu w wykonaniu Krzysztofa Piątka należał do niezwykle udanych. 23-latek z przytupem wszedł na włoskie boiska, gdzie w trzech dotąd rozegranych spotkaniach dla swojego nowego klubu – Genoi – aż siedmiokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Teraz pora na reprezentację.

Ciężko trenowałem i od początku chciałem się pokazać w nowej drużynie. Fajnie to na razie wychodzi. Czy to w sparingach, czy teraz w lidze piłka mnie szukała i będę chciał to dalej podtrzymać – zaznaczył były zawodnik Cracovii na konferencji prasowej.

Dzięki znakomitym występom za granicą Piątek może być w zasadzie pewny debiutu w koszulce z orzełkiem na piersi we wrześniowych meczach kadry.

Chcę się pokazać z jak najlepszej strony. Mam dużych konkurentów do gry w ataku i zobaczymy, co będzie dalej. Wiem, że mogę się od Roberta Lewandowskiego i Arka Milika wiele nauczyć. Jestem pewny siebie, jak dostanę szansę, będę chciał ją wykorzystać. To dla mnie pierwsze treningi w reprezentacji. Dzięki temu poznaję chłopaków i z każdym dniem powinno  być lepiej – podkreślił napastnik Genoi.

Przypomnijmy, że konfrontacją z Włochami w Bolonii (piątek, 7 września, godzina 20:45) biało-czerwoni rozpoczną rywalizację w Lidze Narodów. Cztery dni później Polacy zmierzą się jeszcze w towarzyskim starciu z Irlandią na stadionie Śląska we Wrocławiu.

Sport.RIRM

drukuj