W. Szczęsny: Każdy trener ma swoje zasady i my jesteśmy od tego, aby się do nich dostosować

Przy nowym selekcjonerze wszyscy chcą się pokazać i walczyć o miejsce w drużynie. Każdy trener ma swoje zasady, a my jesteśmy od tego, aby się do nich dostosować. […] Teraz potrzeba czasu, żeby zrozumieć wszystkie jego metody tak o Jerzym Brzęczku mówił podczas środowej konferencji prasowej Wojciech Szczęsny.


Reprezentacja Polski wyjazdowym meczem z Włochami rozpocznie rywalizację w rozgrywkach Ligi Narodów. Starcie w Bolonii będzie również oficjalnym debiutem Jerzego Brzęczka w roli szkoleniowca biało-czerwonych. Jak zaznaczył na konferencji prasowej Wojciech Szczęsny, potrzeba czasu, żeby zrozumieć wszystkie metody nowego trenera.

Jest nowy selekcjoner, przy którym wszyscy chcą się pokazać i walczyć o miejsce w drużynie. […] Każdy trener ma swoje zasady, a my jesteśmy od tego, aby się do nich dostosować. Na razie za nami dwa treningi, dlatego trudno jest to porównać  z tym, co było za kadencji Adama Nawałki. Trzeba czasu, żeby zrozumieć wszystkie metody trenera – zwrócił uwagę bramkarz Juventusu Turyn.

Gracz Starej Damy bardzo dobrze zna włoskich piłkarzy. Z kilkoma z nich występuje na co dzień w jednej drużynie, a w najbliższy piątek będzie miał okazję zagrać przeciwko swoim klubowym kolegom.

Włosi to na pewno mocny zespół. Co prawda nie zakwalifikowali się na mistrzostwa świata, ale bez wątpienia są zmotywowani, żeby ostatnie nieudane dwa lata zostawić za sobą i zacząć od trzech punktów. Oczywiście fajnie byłoby wygrać na początek, jednak z tego co wiem, niewielu szkoleniowcom białoczerwonych udawało się zwyciężać w swoich debiutach. Pora więc to zmienić – dodał Wojciech Szczęsny.

Polacy – oprócz spotkania z Włochami (godzina 20:45) – we wrześniu rozegrają jeszcze jeden mecz. We wtorek zmierzą się towarzysko z Irlandią na stadionie Śląska we Wrocławiu.

Sport.RIRM

drukuj