Ekstraklasa. Lech na „piątkę” w Chorzowie

Lech Poznań pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 5:0 w spotkaniu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. Bramki dla Kolejorza strzelali Darko Jevtić, Dawid Kownacki, Radosław Majewski, Marcin Robak i Szymon Pawłowski.

Sześć porażek w ostatnich siedmiu spotkaniach – to bilans będącego w wyraźnym kryzysie Ruchu Chorzów. Lech nie załamał się wyjazdową klęską w Warszawie, gdzie gol ze spalonego pozbawił go cennego punktu. Odżył w zwycięskiej rywalizacji z Wisłą Płock (2:0).

Pawe³ Oleksy i Tomasz KêdzioraOd pierwszego gwizdka arbitra przewagę mieli goście, jednak  nie potrafili przekuć jej na gole. Swoje sytuacje zmarnowali Maciej Gajos i Dawid Kownacki, którym zabrakło zimnej krwi pod bramką gospodarzy. Przełamanie nadeszło w 37. minucie. Wtedy Libora Hrdlickę pokonał Darko Jevtić. Było to drugie trafienie Szwajcara w obecnym sezonie. Chwilę później bramkarz Ruchu po raz drugi został zmuszony do wyciągnięcia piłki z siatki. Z futbolówką przy nodze czterdzieści metrów przebiegł Dawid Kownacki i pewnym uderzeniem podwyższył wynik.

Martin Konczkowski i Darko JevticW drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Lech atakował i zdobywał kolejne gole. W 59. minucie Maciej Makuszewski zagrał do Radosława Majewskiego, a ten pokonał golkipera rywali strzałem w kierunku dalszego słupka. Kilka minut później Marcin Robak został sfaulowany w polu karnym przez Rafała Grodzickiego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany i pokonał bezradnego Libora Hrdlickę. Nie był to jednak koniec emocji na stadionie w Chorzowie. W 86. minucie rywali dobił Szymon Pawłowski.

Po dzisiejszym zwycięstwie Kolejorz awansował na 5. lokatę. Ruch jest na przedostatniej pozycji. W następnej kolejce ekipa Nenada Bjelicy zmierzy się na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław, a chorzowianie o kolejne punkty rywalizować będą na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.