Cracovia lepsza o jedną kontrę

Cracovia Kraków wygrała mecz 14. kolejki ekstraklasy z Zawiszą Bydgoszcz 1:0. Spotkanie rozgrywane przy ulicy Kałuży nie porwało kibiców. Jedyną bramkę dla Pasów zdobył Deniss Rakels.

W 5. minucie to goście mogli wyjść na prowadzenie. W akcji sam na sam znalazł się Geworgian, jednak świetnie w bramce spisał się Krzysztof Pilarz. Podopieczni Mariusza Rumaka lepiej poczynali sobie w ofensywie. Cracovię było stać jedynie na strzał w boczną siatkę bramki strzeżonej przez .Andrzeja Witana. W 22. minucie Pilarz znów był bohaterem gospodarzy, znakomicie odbijając strzał Wagnera.

Początek drugiej połowy to kontynuacja dominacji Zawiszy. Po jednej z akcji bydgoszczan, Pasy wyprowadziły zabójczą kontrę.  Marcin Budziński podał w pole karne do Denissa Rakelsa, a ten z zimną krwią pokonał Witana. Remis szybko mógł przynieść Wagner, na przeszkodzie znów staną jednak Pilarz. Zawisza próbowała odrabiać straty, ale to przyjezdnym się nie udało. Niebiesko-czarni pozostają jedyną drużyną w ekstraklasie, która nie zdobyła punktów na wyjeździe.

Cracovia – Zawisza Bydgoszcz 1:0 (0:0)

D.Rakels 56′

Cracovia: Krzysztof Pilarz – Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Paweł Jaroszyński (72′ Krzysztof Nykiel) – Luiz Santos Deleu, Sławomir Szeliga (80′ Bartosz Kapustka), Damian Dąbrowski, Marcin Budziński, Boubacar Dialiba – Przemysław Kita (90+2′ Dariusz Zjawiński), Deniss Rakels.

Zawisza: Andrzej Witan – Sebastian Ziajka, Andre Micael, Paweł Strąk, Piotr Petasz (86′ Alvarinho) – Kamil Drygas, Herold Goulon (80′ Jakub Łukowski) – Luis Carlos, Jakub Wójcicki, Wagner – Wahan Geworgian (73′ Jorge Kadu).