Porsche Supercup. Drugie miejsce Giermaziaka w końcowej klasyfikacji

Kierowca zespołu Verva Racing Team Jakub Giermaziak zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu w sezonie 2014. Zwyciężył Nowozelandczyk Earl Bamber.

Porsche Supercup to cykl wyścigów poprzedzających wybrane eliminacje Formuły 1.

Przed ostatnią rundą – dwoma wyścigami na torze w Austin (stolica stanu Teksas), pochodzący z Gostynina Polak tracił do Bambera tylko 5 pkt. Straty jednak nie udało się zniwelować; w sobotę Giermaziak uplasował się na 11. pozycji, a w niedzielę w ostatnim wyścigu sezonu był siódmy.

Start w USA nie był dla niego udany. W pierwszym sobotnim wyścigu – z winy rywala, doszło do kolizji z Bamberem i Polak spadł na dalszą pozycję. W niedzielę w prawy tył samochodu kierowcy teamu Verva uderzył jeden z kierowców i uszkodził zderzak. Auto straciło przyczepność kół tylnej osi, trudno się prowadziło i Giermaziak nie mógł nawiązać walki z rywalami.

Bamber zajął ostatecznie drugie miejsce i zapewnił sobie pierwsze w klasyfikacji końcowej. W poprzednim sezonie był na piątej pozycji.

Polak w sezonie 2014 odniósł trzy zwycięstwa, najwięcej ze wszystkich kierowców walczących w Porsche Supercup. Po raz pierwszy 25 maja wygrał na ulicznym torze w Monte Carlo, a 22 czerwca był najszybszy na Red Bull Ring w Austrii. Trzeci raz triumfował 27 lipca na węgierskim Hungaroringu.

Mistrz i wicemistrz Pucharu Porsche są w tym samym wieku. Obaj urodzili się 9 lipca 1990 roku.