Ekstraklasa. Skromna wygrana Jagiellonii, Górnik Zabrze w końcu zwycięski

Sobotnie mecze 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy nie przyniosły wielu goli. W Białystoku Jagiellonia pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 1:0. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Górnika Zabrze ze Stalą Mielec.

Zgodnie z terminarzem rozgrywek Jagiellonia pierwsze cztery mecze w sezonie rozegra na własnym obiekcie. Ten atut piłkarze z Białegostoku próbują maksymalnie wykorzystać. Na razie przewaga swojego boiska przyniosła podopiecznym trenera Ireneusza Mamrota cztery punkty. Dwa mecze u siebie rozegrała również Termalika, zdobywając w nich dwa oczka.

Spotkanie w Białystoku nie przyniosło zbyt wiele emocji. Zawodnikom obu drużyn brakowało dokładności w wielu piłkarskich aspektach. Zarówno gracze Jagiellonii, jak i Termaliki oddali kilka strzałów na bramkę rywala, jednak były to próby zbyt anemiczne, aby zaskoczyć bramkarzy. Z apatii kibiców wyrwał Tomas Prikryl, który tuż przed przerwą wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W drugiej połowie zespół beniaminka szukał szans na doprowadzenie do remisu, jednak białostocka defensywa nie dała się zaskoczyć. W końcówce do bramki niecieczan trafił natomiast Fiodor Cernych. Radość napastnika Jagi okazała się jednak przedwczesna – Litwin znajdował się na pozycji spalonej. Drużyna z Podlasia po 3 seriach spotkań nadal jest niepokonana, mając w dorobku 7 punktów.

Na pierwsze punkty w sezonie liczył Górnik Zabrze, który rozpoczął rozgrywki od porażek z Pogonią Szczecin i Lechem Poznań. Również rywal – Stal Mielec – w poprzednich kolejkach nie zaznał smaku zwycięstwa. Tym razem od pierwszej minuty w barwach gospodarzy pojawił się Lukas Podolski. W pierwszej połowie Górnik miał więcej z gry, stworzył kilka groźnych akcji, jednak bez efektu bramkowego. Goście nie potrafili z kolei zagrozić bramce Grzegorza Sandomierskiego.

W drugiej części gry znakomitą okazję do debiutanckiego trafienia w ekstraklasie miał Podolski. Mistrz świata z 2014 roku w sytuacji sam na sam minął bramkarza rywali, jednak później posłał piłkę tylko w boczną siatkę. Trzy punkty zapewnił zabrzanom Jesus Jimenez, który w 75 minucie popisał się indywidualną akcją. Trafienie Hiszpana zapewniło podopiecznym trenera Jana Urbana pierwszą wygraną w tym sezonie.