Ekstraklasa. Domowa klątwa Korony trwa, Termalica nareszcie zwycięska

Blisko dwa miesiące czekali piłkarze Termaliki Bruk-Bet Niecieczy na swoje piąte zwycięstwo w Ekstraklasie. Słonie pokonały na wyjeździe Koronę Kielce 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dariusz Jarecki.

Termalica w październiku nie rozpieszczała swoich kibiców. Cztery oczka zdobyte w ostatnich pięciu spotkaniach nie wróżyły niczego dobrego przed starciem z Koroną. Złocisto-krwiści od początku sezonu mają problem ze zdobywaniem punktów na własnym stadionie. Z pięciu dotychczasowych triumfów aż cztery odnieśli na terenie przeciwnika.

Wojciech Kêdziora Kamil SylwestrzakZgodnie z przewidywaniami to Korona lepiej zaczęła spotkanie. Oblężenie bramki Sebastiana Nowaka trwało przez pierwsze 10 minut, lecz golkiper beniaminka nie został zmuszony do wyciągania piłki z siatki. Goście atakowali rzadko, ale skutecznie. W 19. minucie Vlastimir Jovanović faulował przed własnym polem karnym Mario Liczkę. Po płaskim uderzeniu Dariusza Jareckiego z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od Nabila Aankoura i zmyliła Zbigniewa Małkowskiego. 1:0 dla Termaliki!

Po objęciu prowadzenia przyjezdni nie zamierzali cofnąć się do obrony. Szukali kolejnych trafień, lecz nie potrafili znaleźć sposobu na kieleckiego bramkarza. Najbliżej podwyższenia wyniku był Wojciech Kędziora, który próbował dobić strzał Dawida Plizgi. Znakomicie przy obu próbach rywali zachował się Małkowski.

Po zmianie stron miejscowi przycisnęli Termalikę na ich połowie, ale nie wiedzieli, jak pokonać dobrze dysponowanego Sebastiana Nowaka. W pewnym momencie Scyzoryki zaprzestały zaciekłych ataków. Brak oczekiwanych rezultatów zmusił gospodarzy do gry z kontry.

Pavol Stano Mateusz Kupczak Sebastian NowakBeniaminek z Niecieczy wciąż ambitnie starał się wbić złocisto-krwistym jeszcze jednego gola. Próbował Mateusz Kupczak, ale jego strzał głową był zbyt słaby, by sprawić kłopoty Małkowskiemu. Ostatnie minuty należały zdecydowanie do Sebastiana Nowaka. Golkiper gości odbił uderzenie Macieja Wilusza na rzut rożny i tym samym został bohaterem spotkania. W efekcie podopieczni Piotra Mandrysza triumfowali 1:0.

Po wyjazdowym zwycięstwie zawodnicy z Niecieczy awansowali na 8. pozycję w tabeli, natomiast Korona znajduje się dwa oczka wyżej. Kielczanie mają jeden punkt przewagi nad swoim dzisiejszym rywalem. W następnej kolejce Termalica, jako gospodarz, podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała, a ekipa Marcina Brosza zagra w Zabrzu z Górnikiem.