Premier League. Chelsea stępiła zęby na Newcastle

Newcastle United okazało się przeszkodą nie do przejścia dla lidera angielskiej Premier League. Piłkarze Jose Mourinho po wspaniałym widowisku ulegli Srokom 1:2. Bohaterem meczu został Papiss Cisse, który zaliczył dwa trafienia. Bramkę dla Chelsea zdobył Didier Drogba.

Alan Pardew na konferencji prasowej zapowiedział kibicom Srok zwycięstwo. Swoją szansę upatrywał w fakcie, że londyńczycy nie wygrali jeszcze na St. James Park pod wodzą Jose Mourinho. Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać w tym spotkaniu ze swoich podstawowych zawodników. Chelsea musiała radzić sobie bez Nemanji Maticia, a Tima Krula w ekipie Newcastle zastąpił Rob Elliot.

Chelsea vs Newcastle UnitedMecz od początku toczył się w szybkim tempie. Choć piłkarze znakomicie rozgrywali piłkę, nie potrafili oddać celnego strzału. Bliki szczęścia w 19. minucie był Willian, ale futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki Roba Elliota. Gospodarze pierwszą znakomitą sytuacją popisali się w 33. minucie. Sammy Ameobi dobrze dograł w polu karnym do Jacka Colbacka. 25-latek przegrał jednak pojedynek ze świetnie interweniującym Thibautem Courtoisem. W końcówce efentowną przewrotką popisał się Oscar. Brazylijczykowi zabrakło nieco szczęścia i nie mógł cieszyć się z pięknego trafienia.

Chelsea vs Newcastle UnitedChwilę po wejściu na boisko wynik otworzył rezerwowy Papiss Cisse. Po centrze Sammy’ego Ameobi z lewej flanki do piłki na czwartym metrze dopadł Senegaczyk, który z łatwością pokonał golkipera Chelsea. Na gola próbował odpowiedzieć Eden Hazard, ale Belg trafił tylko w słupek. W 79. minucie z kolejnego trafienia cieszył się Cisse. Sroki zdołały wyprowadzić szybki kontratak. W pojedynku sam na sam z bramkarzem pogubił się Moussa Sissoko. W ostatnim momencie zdołał jednak podać piłkę do senegalskiego napastnika, który dopełnił tylko formalności. Trzy minuty później sytuację swoim kolegom skomplikował Steven Taylor. Angielski obrońca po faulu na Andre Schuerrle zobaczył swoją drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę zamienił joker w talii Mourinho – Didier Drogba. Londyńczycy ruszyli do zmasowanego ataku, natychmiast próbując zdobyć wyrównujące trafienie. Szczęścia próbowali Diego Costa i Filipe Luis, ale w kapitalny sposób ich uderzenia obronił Jak Alnwick.

Chelsea doznała dopiero pierwszej porażki w sezonie. Pretendenci do tytułu nadal zasiadają na fotelu lidera z sześcioma punktami przewagi nad drugim Manchesterem City. Podopieczni Alana Pardew awansowali na 7. pozycję.