Ekstraklasa. Pewna wygrana łęcznian

Od wygranej rozpoczęli nowy sezon TMobile Ekstraklasy piłkarze Górnika Łęczna. Podopieczni Jurija Szatałowa pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 2:0, a na listę strzelców wpisali się Fiodor Cernych oraz Bartosz Śpiączka.

Fiodor CernychPierwsza połowa spotkania nie przyniosła w zasadzie większych emocji. Tempo gry było wolne, brakowało celnych podań i sytuacji podbramkowych. Częściej piłkę mieli goście, ale też niewiele z tego wynikało. Przełom nastąpił w 35. minucie. Obrońcy Ruchu zagapili się na swoim polu karnym, pozwolili rywalom rozegrać dokładnie piłkę, a Fiodorowi Cernychowi przyjąć i ulokować ją z bliska w siatce w sytuacji sam na sam z Matusem Putnockym. Był to pierwszy i jedyny przed przerwą celny strzał. Poczynania chorzowian miejscowi kibice skwitowali gwizdami.

Micha³ Rzuchowski Kamil PoŸniakPo przerwie gospodarze ruszyli z większą chęcią do przodu, zapewne po trudnej rozmowie w szatni ze swoim trenerem Waldemarem Fornalikiem. Efektem początkowo były tylko rzuty rożne. W 63. minucie do remisu mógł doprowadzić Eduards Visnakovs, jednak po jego „główce” piłka odbiła się od słupka. Gra toczyła się głównie na połowie gości, ale na zmianę wyniku to nie wpłynęło. Najbliżej doprowadzenia do remisu był Patryk Lipski. Po jego „bombie” z rzutu wolnego z trudem odbił piłkę Sergiusz Prusak.

Te ofensywne zapędy Niebieskich mogły się skończyć dla nich fatalnie. Po dwóch kontrach Górnika i strzałach Bartosza Śpiączki refleksem popisał się chorzowski bramkarz. Trzeciej takiej akcji goście już nie zmarnowali. Śpiączka nie dał się dogonić Rafałowi Grodzickiemu i ustalił wynik spotkania na 2:0 dla łęcznian.