Ekstraklasa. Dwubramkowe zwycięstwo Cracovii w Zabrzu na zakończenie kolejki

Cracovia pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 2:0 na zakończenie inauguracyjnej kolejki Ekstraklasy sezonu 2022/2023. Bramki dla Pasów zdobywali Florian Loshaj oraz Michał Rakoczy.

Zabrzanie do pierwszego meczu w nowych rozgrywkach przystąpili z mocno zmienioną defensywą. Górnik latem stracił bowiem Adam Gryszkiewicza oraz Przemysława Wiśniewskiego, którzy zdecydowali się kontynuować swoje kariery za granicą. W zespole Cracovii do tej pory nie doszło do znaczących przetasowań w kadrze.

W pierwszym kwadransie swoje okazje miały obie ekipy, ale gole nie padły. Pierwsze trafienie kibice w Zabrzu zobaczyli w 24. minucie. Michał Rakoczy przedarł się w polu karnym i zagrał do Floriana Loshaja, który niezbyt mocnym strzałem dał prowadzenie Cracovii. Kilkadziesiąt sekund później do wyrównania mógł doprowadzić Szymon Włodarczyk, jednak jego uderzenie obronił Karol Niemczycki. W 41. minucie goście powiększyli swoją przewagę. Po ładnej kombinacyjnej akcji futbolówka trafiła do Rakoczego, który nie dał szans bramkarzowi zabrzan.

W drugiej połowie gospodarze próbowali przejąć inicjatywę i zdobyć bramkę kontaktową. W ich atakach brakowało jednak konkretów. Cracovia skupiła się na wyprowadzaniu kontrataków, jednak one również nie przyniosły efektu bramkowego. Ostatecznie Pasy wygrały w Zabrzu 2:0.