Seria A. Hit kolejki dla Juve; Zieliński strzela Milanowi!

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 21. kolejki Serie A piłkarze Juventusu Turyn, po golu Paulo Dybali, pokonali u siebie AS Romę 1:0. Na innych boiskach ACF Fiorentina wygrała z Torino 2:0. Grad goli padł na stadionach w Palermo, Genui oraz w Rzymie. W kryzysie pozostają gracze Interu Mediolan, którzy zaledwie zremisowali z walczącym o utrzymanie Carpi 1:1. We wczorajszym spotkaniu „polskie” Empoli podzieliło się punktami z AC Milanem (2:2), a Piotr Zieliński zagrał olśniewająco i wpisał się na listę strzelców.

Juventus FC vs AS RomaNa konfrontacje Juventusu z Romą czekali wszyscy fani włoskiego futbolu. Mecz zapowiadał się arcyciekawie, gdyż na przeciwko siebie stanęły drużyny z najwyższej półki. Od pierwszego gwizdka lepsze wrażenie sprawiali gospodarze i tylko dzięki dobrej postawie Wojciecha Szczęsnego do przerwy utrzymywał się bezbramkowy wynik. Jedyna bramka padła dopiero w 77. minucie. Wówczas Paul Pogba świetnie zagrał do Paulo Dybali, a Argentyńczyk w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym wpakował piłkę do siatki, tuż obok bezradnie interweniującego golkipera z Wiecznego Miasta.

Empoli vs MilanW sobotnim spotkaniu Empoli z dwoma Polakami w składzie (Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski) zremisowało z AC Milanem 2:2. Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Zieliński. Mimo, iż Polak rozegrał znakomite zawody, to jego ekipa nie zdołała zgarnąć kompletu punktów. Pełne 90 minut rozegrał Łukasz Skorupski, lecz przy obu bramkach dla Rossonerich nie miał szans na skuteczną obronę.

Fiorentina vs TorinoNiedzielne zmagania w Serie A rozpoczęliśmy od polskiego pojedynku Fiorentiny (Jakub Błaszczykowski) z Torino (Kamil Glik). Od pierwszych minut na boisku pojawił się tylko kapitan drużyny z Turynu. Kluczowy zawodnik reprezentacji Polski rozegrał przyzwoite spotkanie, jednak to nie wystarczyło na gospodarzy. Pierwszego gola „Granata” straciła w  24. minucie. Wynik otworzył Josip Ilicić przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Druga bramka autorstwa Gonzalo Rodrigueza dla „Violi” padł w 83. minucie. Gdy wynik był już ustalony na boisku pojawił Jakub Błaszczykowski, który miał zbyt mało czasu, by wpłynąć na wynik.

Internazionale Milano vs Carpi FCNiespodziewanie Inter Mediolan zremisował na San Siro z Carpi 1:1. Kiedy Rodrigo Palacio zapewnił prowadzenie gospodarzom, nic nie wskazywało na to, że kandydat do spadku zdoła wyrównać. Goście nie zamierzali oddać jednak punktów bez walki i w doliczonym czasie gry Kevin Lasagna pokonał Samira Handanovicia, ustalając wynik na 1:1. Tym samym Inter po raz trzeci z rzędu nie odniósł zwycięstwa w rozgrywkach Serie A.

Sampdoria vs NapoliGrad bramek padł w Sampdorii. Tam lider – Napoli – po golach: Gonzalo Higuaina, Lorenzo Insigne, Marka Hamsika i Driesa Mertensa zapewnił sobie wyjazdowe zwycięstwo z tamtejszą Sampdorią 4:2. Pewnie swoje mecz wygrały również Lazio Rzym i US Palermo. Obie ekipy solidarnie wygrały po 4:1.

Po 21. kolejkach na czele tabeli pozostało Napoli, które o dwa punkty wyprzedza obrońcę tytułu – Juventus. Ligowe podium zamyka Fiorentina z czterema oczkami straty do lidera rozgrywek, tuż za drużyną Jakuba Błaszczykowskiego plasuje się Inter, natomiast na piątej pozycji pozostała – mimo czwartej porażki poniesionej w bieżącym sezonie – Roma. Torino Kamila Glika jest jedenaste.

W następnej kolejce czekają nas emocjonujące derby Mediolanu. Na San Siro AC Milan podejmie Inter Mediolan. „Polskie” Empoli zmierzy się z liderem z Neapolu, natomiast Fiorentina pojedzie do Genui. Wojtek Szczęsny będzie utrudniał życie graczom Frosinone Calcio, a Torino z Kamilem Glikiem w składzie podejmie Hellas Verona.