Polacy za granicą. Lewandowski nie zwalnia tempa! Dublet snajpera Bayernu

Bayern Monachium pewnie pokonał na własnym terenie SC Freiburg 3:1. Bohaterem meczu został Robert Lewandowski. Snajper „Bawarczyków” zdobył dwa gole oraz zaliczył asystę.

Bayern Monachium – SC Freiburg 3:1 (3:1)
Joshua Kimmich 15′ Robert Lewandowski 24′ 37′ – Lucas Hoeler 33′

Robert Lewandowski po raz pierwszy dał o sobie znać w 15. minucie, gdy płaskim podaniem obsłużył Joshuę Kimmicha, a ten uderzył po ziemi zza pola karnego i zapewnił Bayernowi prowadzenie.

Niedługo później kapitan reprezentacji Polski już sam wpisał się na listę strzelców, kiedy to głową z najbliższej odległości dobił próbę Leona Goretzki.

W 37. minucie nasz rodak popisał się dubletem. Tym razem napastnik „Bawarczyków” wykorzystał zagranie Lucasa Hernandeza z lewego skrzydła i tylko dostawił nogę, pakując futbolówkę do siatki z czterech metrów.

Dla „Lewego” było to 33. ligowe trafienie w bieżących rozgrywkach. Blisko 32-letni snajper w zasadzie zapewnił już sobie 5. w karierze koronę króla strzelców Bundesligi. Łącznie Polak – licząc wszystkie klubowe rozgrywki – zdobył aż 48 goli w obecnym sezonie. Dokonał tego w zaledwie 41 spotkaniach.

Ekipa Hansiego Flicka ostatecznie triumfowała 3:1, notując 12. ligowe zwycięstwo z rzędu. W ostatniej kolejce mistrzowie Niemiec zmierzą się na wyjeździe z VfL Wolfsburg (27 czerwca, godzina 15:30).