Liga Mistrzów. Ibrahimović wprowadził PSG do ćwierćfinału

Piłkarze Paris SaintGermain wyrzucili za burtę Ligi Mistrzów drużynę Chelsea Londyn. Podopieczni Laurenta Blanca, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, pokonali na wyjeździe The Blues 2:1. Ojcem sukcesu paryżan został autor zwycięskiego gola Zlatan Ibrahimović.

Pierwszy pojedynek obu drużyn nie wyłonił zdecydowanego faworyta dwumeczu. Nieznaczna wygrana PSG (2:1) sprawiła, że awans do ćwierćfinału był sprawą jak najbardziej otwartą.

Chelsea FC vs Paris Saint-GermainPierwszą groźną akcję już w 3. minucie stworzyli sobie gospodarze. Groźnie z piętnastu metrów przymierzył Diego Costa, ale Kevin Trapp przytomnie sparował futbolówkę do boku. Chwilę później piłkę do siatki skierował Zlatan Ibrahimović. Arbiter nie uznał jednak trafienia Szweda, ponieważ ten znajdował się na pozycji spalonej. Przyjezdni dominowali, co przyniosło efekt w 16. minucie. Wówczas Thiago Motta dograł na prawą flankę do Ibrahimovicia, napastnik posłał futbolówkę w pole karne, a piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Adrien Rabiot. Jedenaście minut później do remisu doprowadził Diego Costa, który płaskim uderzeniem pokonał Trappa.

Goście częściej utrzymywali się przy piłce i spokojnie rozgrywali akcje, natomiast gospodarze czyhali na kontry. Szansę na zdobycie gola w 65. minucie miał Willian. Brazylijczyk zdecydował się na strzał z dystansu, jednak skuteczną interwencją popisał się Trapp. Golkiper PSG chwilę później obronił jeszcze dobitkę Edena Hazarda z ostrego kąta. W 67. minucie wynik spotkania ustalił Ibrahimović. Najlepszy strzelec ekipy z Paryża bez większych problemów wykorzystał dośrodkowanie Angela Di Marii, pakując futbolówkę do siatki z niewielkiej odległości. Chelsea próbowała jeszcze podjąć walkę, ale biła tylko głową w mur i ostatecznie nie zdołała już odwrócić losów dwumeczu. W efekcie PSG wygrało 2:1, natomiast całą batalię 4:2.

Chelsea FC vs Paris Saint-GermainChelsea FC vs Paris Saint-Germain

Piłkarze Laurenta Blanca czekają na losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów, a kibice ze stolicy Francji już zacierają rece na myśl o ewentualnych pojedynkach z Barceloną, czy Realem Madryt.