Puchar Niemiec. Wielki mecz Lewandowskiego! Dwa gole Polaka i triumf Bayernu w finale

To był prawdziwy popis Roberta Lewandowskiego. Reprezentant Polski zdobył dwa gole, a jego Bayern pokonał Lipsk 3:0 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie i wygrał Puchar Niemiec. Snajper Bawarczyków został przy okazji królem strzelców rozgrywek.

Bayern w dobrym stylu zakończył sezon 2018/2019. Po triumfie przed tygodniem w rozgrywkach Bundesligi, drużyna Niko Kovaca dołożyła wygraną w Pucharze Niemiec. W finale ekipa ze stolicy Bawarii nie dała większych szans Lipskowi, zwyciężając 3:0.

Wszystko zaczęło się w 29. minucie spotkania. David Alaba pomknął lewą stroną boiska, po czym dośrodkował w stronę Roberta Lewandowskiego, a ten kapitalnym uderzeniem głową z dziesięciu metrów otworzył wynik meczu.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Polak definitywnie rozstrzygnął losy rywalizacji. Tym razem 30-letni snajper popisał się świetnym sprintem do piłki zagranej jeszcze na własnej połowie przez Joshuę Kimmicha i w sytuacji sam na sam spokojnie przeniósł futbolówkę nad wychodzącym z bramki Peterem Gulacsim. W międzyczasie gola dla Bayernu zdobył także Kingsley Coman.

Dla „Lewego” było to siedemnaste drużynowe trofeum w karierze, co czyni go najbardziej utytułowanym polskim piłkarzem w historii. Z siedmioma trafieniami na koncie został również po raz czwarty (a trzeci z rzędu) królem strzelców Pucharu Niemiec. W całym sezonie – na wszystkich klubowych frontach – zanotował w sumie aż czterdzieści bramek w czterdziestu siedmiu występach. Do tego dołożył trzynaście asyst.