Ekstraklasa. Lechia w końcu pokazała klasę, Zagłębie na deskach

Lechia Gdańsk zagrała w końcu na miarę swojego potencjału i pewnie pokonała Zagłębie Lubin 3:1, mimo że na przerwę schodziła ze stratą jednej bramki. Komplet punktów białozielonym zapewnili Grzegorz Kuświk (dwa gole) oraz Michał Mak.

Lechia, która w tym sezonie nie zachwyca, przystąpiła do spotkania w pełni zmotywowana i z nadzieją na dobry występ. Piłkarze z Wybrzeża nie grają na początku sezonu zgodnie z oczekiwaniami włodarzy klubu, którzy mają nadzieję na szybkie opuszczenie grupy spadkowej i włączenie się do walki o puchary.

Rafa³ Janicki  Michal PapadopulosSpotkanie od początku było wyrównane. Na strzał z dystansu Bruno Nazario odpowiedział Krzysztof Piątek. W kolejnych fragmentach meczu gra bardziej się wyrównała, a zawodnicy nie potrafili stworzyć sobie klarownych okazji. Sytuacja zmieniła się w 34. minucie, kiedy po kapitalnej akcji Krzysztofa Janusa do siatki trafił Michal Papadopulos. Tuż przed zejściem do szatni świetną akcję zmarnował Nazario. Zupełnie niepilnowany w „szesnastce” Brazylijczyk z zaledwie kilku metrów trafił prosto jednak w bramkarza.

Grzegorz Kuœwik Jaros³aw Kubicki  Maciej D¹browskiPo przerwie do odrabiania strat ruszyli gospodarze, którzy osiągnęli swój cel w 53. minucie. Wówczas Milos Krasić przejął piłkę i dograł ją do dobrze ustawionego Grzegorz Kuświka, a ten mocnym strzałem pokonał Konrada Forenca. Napastnik biało-zielonych trafił do siatki po raz drugi już po ośmiu kolejnych minutach. Były zawodnik Ruchu pewnie wykorzystał „jedenastkę” podyktowaną za faul na Grzegorzu Wojtkowiaku. Dzieła zniszczenia dopełnił zaś Michał Mak. Mario Maloca próbował uderzać na bramkę gości, ale futbolówka trafiła pod nogi skrzydłowego Lechii, który nie zmarnował prezentu i ustalił wynik końcowy na 3:1 dla gospodarzy.

Lechia, dzięki wygranej, awansowała na 13. pozycję. Zagłębie plasuje się obecnie na 5. lokacie.