Bundesliga. Wejście smoka i gol Bartosza Białka!

Pojawił się na boisku w 60. minucie, a już chwilę później skierował piłkę do siatki rywala. Bartosz Białek – bo o nim mowa – zdobył jedną z bramek dla VfL Wolfsburg, który pokonał na wyjeździe FSV Mainz 2:0. Polak tym samym strzelił swojego drugiego gola w obecnym sezonie Bundesligi.

FSV Mainz – VfL Wolfsburg 0:2 (0:0)
Bartosz Białek 65′ Wout Weghorst 79′

Były zawodnik Zagłębia Lubin tradycyjnie rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Szansę od trenera Olivera Glasnera otrzymał po godzinie gry, kiedy to zastąpił Josipa Brekalo. Pięć minut później otworzył wynik spotkania.

19-letni napastnik otrzymał świetnie podanie w pole karne od Maximiliana Arnolda i – mimo asysty obrońcy rywala – uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Robina Zentnera.

Tym samym Bartosz Białek strzelił swojego drugiego gola na boiskach Bundesligi w obecnym sezonie. Dokonał tego w ośmiu występach, ale tylko raz zaczynał mecz w wyjściowym składzie.

Wolfsburg ostatecznie pokonał Mainz 2:0, a zwycięstwo gości przypieczętował Wout Weghorst w 79. minucie. Wygrana sprawiła, że „Wilki” awansowały na piąta pozycję w tabeli i mają tyle samo punktów na koncie, co czwarta Borussia Dortmund.