fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Afera alkoholowa w kadrze U-17. Czterech zawodników wyrzuconych z reprezentacji na kilka dni przed rozpoczęciem MŚ!

Czterech piłkarzy reprezentacji Polski do lat 17 – Jan Łabędzki (ŁKS Łódź), Filip Rózga (Cracovia), Oskar Tomczyk (Lech Poznań) i Filip Wolski (Lech Poznań) – zostało przyłapanych na byciu pod wpływem alkoholu podczas zgrupowania przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata U-17, które rozegrane zostaną w Indonezji. W konsekwencji tego zdarzenia wymienieni zawodnicy zostali wyrzuceni z kadry i nie wystąpią na turnieju.


Z informacji zamieszczonych na portalu meczyki.pl wynika, że do sytuacji doszło po meczu polskiej kadry U-17 ze Stanami Zjednoczonymi, zakończonym remisem 2:2. Wieczorem szkoleniowiec naszych piłkarzy, Marcin Włodarski, zrobił obchód, aby sprawdzić, czy młodzi zawodnicy przebywają w swoich pokojach. Za pierwszym razem wszystko było w porządku, lecz trener powtórzył obchód. Wówczas okazało się, że czterech graczy: Łabędzkiego, Rózgi, Tomczyka i Wolskiego nie ma w pokojach.

W efekcie poszukiwań okazało się, że młodzi piłkarze udali się do baru. Na stole, przy którym siedzieli zawodnicy, stał mocny alkohol.

W następstwie zaistniałej sytuacji podjęto decyzję o natychmiastowym wyrzuceniu ze zgrupowania wymienionych wyżej zawodników, o czym w komunikacie poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

„W związku z niesportowym zachowaniem oraz złamaniem regulaminu, sztab szkoleniowy kadry U-17 podjął decyzję o usunięciu ze zgrupowania czterech zawodników. Zgrupowanie kadry w trybie natychmiastowym opuszczą: Oskar Tomczyk, Filip Rózga, Jan Łabędzki oraz Filip Wolski” – czytamy w komunikacie PZPN.

Niestety, nie jest to pierwsza afera związana z alkoholem w reprezentacji U-17. Do podobnej sytuacji doszło podczas Pucharu Syrenki we wrześniu 2022 roku, kiedy to innych dwóch zawodników zostało usuniętych z kadry po tym, gdy znaleziono przy nich butelki po napojach wyskokowych.

Wyrzucenie czterech piłkarzy z kadry trenera Włodarskiego na kilka dni przed rozpoczęciem mundialu oznacza, że obecnie selekcjoner ma do dyspozycji zaledwie 17 graczy, w tym 3 bramkarzy. Obecnie Polacy rozmawiają z FIFA na temat możliwości dowołania innych graczy w miejsce wyrzuconej czwórki.

Polska kadra U-17 w fazie grupowej MŚ w Indonezji zmierzy się z Japonią, Argentyną i Senegalem. Pierwsze spotkanie mundialu biało-czerwoni rozegrają 11 listopada o godz. 10.00 czasu polskiego, zaś rywalem naszej reprezentacji będą Japończycy.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl