Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Górnika

Górnik Zabrze w końcu zwycięski. Po dwóch domowych remisach, tym razem podopieczni trenera Marcina Brosza zgarnęli komplet punktów, pokonując na wyjeździe Miedź Legnica 3:1. Wszystkie gole przyjezdni zdobyli w ostatnich dwudziestu minutach spotkania.

Wydawało się, że na pierwszą ligową wygraną w tym sezonie piłkarze Górnika będą musieli jeszcze poczekać. Do 73. minuty to beniaminek z Legnicy był bowiem bliżej wywalczenia trzech punktów, gdy Mateusz Piątkowski – po asyście Fabiana Piaseckiego i strzale w kierunku dalszego słupka – jeszcze w pierwszej połowie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Ostatnie dwadzieścia minut meczu należało już jednak do ekipy z Zabrza. Najpierw do remisu doprowadził Dani Suarez, który wykorzystał centrę z rzutu rożnego i świetnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Łukaszowi Sapeli.

Chwilę później przyjezdni zadali kolejny cios. Szymon Żurkowski podał do Igora Angulo, a ten uciekł obrońcom rywali i w sytuacji sam na sam zachował zimną krew. W 88. minucie losy spotkania definitywnie rozstrzygnął Żurkowski, mocnym strzałem z kilku metrów ustalając wynik na 3:1 dla zespołu Marcina Brosza.

Tym samym Górnik w końcu zgarnął pierwszy komplet punktów w bieżącej ligowej kampanii. Po trzech kolejkach – z dorobkiem pięciu oczek – awansował na piąte miejsce w tabeli. Miedź natomiast spadła na dwunastą pozycję.