Ekstraklasa. Grad bramek w Białymstoku, Miedź pokonuje Jagiellonię

Jagiellonia Białystok uległa na własnym stadionie Miedzi Legnica 2:3. Bramkę dającą gościom komplet punktów w 87. minucie zdobył Rafał Augustyniak.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Zarówno podopieczni Ireneusza Mamrota, jak i zawodnicy Dominika Nowaka tworzyli dobre akcje podbramkowe. Po niespełna kwadransie Jakub Wójcicki posłał bardzo dobre dośrodkowanie na głowę Mile Savkovicia. Pomocnik minimalnie przestrzelił.

Niedługo później Arvydas Novikovas ruszył skrzydłem i zagrał do Martina Pospisila. Czech uderzył na bramkę Antona Kanibołockiego, ale trafił w słupek. Marian Kelemen nie był bezrobotny. W 27. minucie musiał wyjść poza pole karne, uprzedzając Fabiana Piaseckiego. To zapobiegło sytuacji sam na sam.

W drugiej odsłonie rozwiązał się worek z bramkami. Arvydas Novikovas pobiegł lewą stroną boiska i zagrał do Romana Bezjaka. Napastnik – widząc wychodzącego z bramki Antona Kanibołockiego – bez zastanowienia oddał strzał i umieścił piłkę w siatce. Miedź odpowiedziała po kilku minutach. Po wymianie podań futbolówka trafiła do Petteriego Forsella. Fin w pięknym stylu przymierzył zza pola karnego, pokonując bezradnego Mariana Kelemena.

W 80. minucie Martin Pospisil zagrał prostopadle w pole karne do Tarasa Romanczuka. Pomocnik Jagi przelobował golkipera Miedzianki i białostoczanie ponownie wyszli na prowadzenie. W odpowiedzi Paweł Zieliński zacentrował w pole karne do Fabiana Piaseckiego. Snajper zgrał do nadbiegającego Petteriego Forsella, a ten ponownie wyrównał wynik spotkania.

Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Artur Pikk posłał dalekie podanie do dobrze ustawionego Rafała Augustyniaka. Pomocnik wygrał pojedynek jeden na jednego z Marianem Kelemenem i dał Miedzi komplet punktów.

Jagiellonia Białystok utrzymuje się w czołówce Ekstraklasy. Zajmuje trzecie miejsce z 12 punktami na koncie. Miedź Legnica z siedmioma oczkami jest 9.