Ekstraklasa. Premierowe zwycięstwa Górnika i Warty w tym sezonie

Po sobotnich meczach Ekstraklasy z pierwszych zwycięstw w obecnym sezonie mogli cieszyć się piłkarze Górnika Zabrze oraz Warty Poznań. Zabrzanie pewnie pokonali na wyjeździe Radomiaka Radom, zaś poznaniacy wygrali w Legnicy z Miedzią.

W Radomiu zmierzyły się ze sobą drużyny, które wciąż czekały na pierwszą wygraną w bieżących rozgrywkach. Radomiak rozpoczął ligowe zmagania od remisów z Miedzią oraz Stalą. Górnik przegrał zaś z Cracovią.

Zabrzanie czekali w pierwszej połowie na dogodny fragment, w którym mogliby zaskoczyć rywala. Taka okazja nadarzyła się w 28 minucie. Lukas Podolski dośrodkował z lewej strony do Szymona Włodarczyka, a ten skuteczną główką wyprowadził gości na prowadzenie. Cztery minuty później Bartosz Nowak płaskim uderzeniem zdobył gola na 2:0 dla Górnika.

Po zmianie stron piłkarze ze Śląska kontynuowali ataki. Minimalnie pomylił się Podolski, a Paweł Olkowski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Radomiaka. Zabrzanie nie zrażali się tym i grali swoje. W efekcie swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Włodarczyk, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki po zagraniu Podolskiego. Więcej bramek w Radomiu nie padło i Górnik mógł celebrować pierwszą wygraną w lidze w obecnym sezonie.

Na premierowe zwycięstwo po powrocie do Ekstraklasy liczono również w Legnicy, gdzie Miedź – która w swoim poprzednim występie zremisowała z Radomiakiem – podejmowała Wartę Poznań, legitymującą się zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym po stronie goli zdobytych.

W pierwszej połowie inicjatywę wykazywali gracze beniaminka, jednak nie przyniosło to wymiernych efektów. Skutecznością popisali się natomiast gracze Warty, którzy objęli prowadzenie w 22. minucie po trafieniu Adama Zrelaka, który wykończył podanie Konrada Matuszewskiego. Miedź odpowiedziała błyskawicznie za sprawą Angelo Henriqueza. Były gracz Manchesteru United wykorzystał karygodną pomyłkę Roberta Ivanova i dogranie od Maxime’a Domingueza.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Optyczną przewagę posiadali gospodarze, ale to poznaniacy znaleźli sposób na defensywę rywala. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości strzelił w 60 minucie Maciej Żurawski, który najwyżej wyskoczył do główki po centrze Matuszewskiego.