Ekstraklasa. Piast nadal bez punktów, trwa dobra passa Cracovii

Kiepski początek ligowych rozgrywek notuje Piast Gliwice. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika przegrali w meczu 3. kolejki Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin 0:1. Na przeciwnym biegunie znajduje się Cracovia, która pokonała Legię Warszawa 3:0 i może pochwalić się kompletem punktów po trzech rozegranych spotkaniach.

Piast rozpoczął sezon od wyjazdowej porażki w Białymstoku. Z kolei Zagłębie najpierw bezbramkowo zremisowało ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrało w Warszawie. Obie drużyny liczyły więc na przełamanie i pierwszą wygraną w sezonie 2022/2023.

W pierwszej połowie emocji na boisku było jak na lekarstwo. Jedyną godną zauważenia okazję bramkową wypracowali sobie gliwiczanie, ale strzał Kamila Wilczka obronił bramkarz gości.

W drugiej połowie nieco śmielej zaczęli grać goście. To przyniosło efekt bramkowy. W 61. minucie w zamieszaniu po rzucie rożnym do piłki doszedł Tornike Gaprindaszliwi i umieścił ją w siatce. Sędzia potrzebował jeszcze analizy VAR, aby sprawdzić, że gracz Miedziowych nie znajduje się na spalonym. Nic takiego jednak nie miało miejsca.

Kilka minut później Gruzin musiał jednak opuścić boisko po czerwonej kartce za faul na graczu drużyny przeciwnej. Mimo gry w przewadze Piast nie zdołał jednak doprowadzić do wyrównania i z cennych trzech punktów mogli cieszyć się zawodnicy Zagłębia.

Cracovia, która w pierwszych dwóch meczach nowego sezonu zanotowała zwycięstwa z Górnikiem Zabrze i Koroną Kielce, podejmowała warszawską Legię. Stołeczny zespół na inaugurację rozgrywek podzielił się punktami z Koroną, zaś w 2 kolejce pokonał Zagłębie Lubin.

W pierwszej połowie kibice z Krakowie zobaczyli tylko jedną bramkę. Jej autorem został Michał Rakoczy, który w 37. minucie mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów nie dał szans Kacprowi Tobiaszowi. Pasy powinny prowadzić wyżej, ale zawodziła skuteczność.

W drugiej połowie gospodarze dorzucili kolejne dwa trafienia. W 51. minucie, po zagraniu Pawła Wszołka ręką w polu karnym, arbiter podyktował jedenastkę dla Cracovii. Rzut karny na gola zamienił Patryk Makuch. Legia, oprócz próby Bartosza Kapustki, nie potrafiła poważniej zagrozić rywalom. W końcówce wynik spotkania na 3:0 ustalił Benjamin Kallman.