Legia nareszcie zwycięska. Kanonada na Tallaght Stadium.

Piłkarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe irlandzkie Saint Patrick’s Athletic FC 5:0, co pozwoliło im na awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Gole dla podopiecznych Heninga Berga zdobyli Michał Żyro, Marek Saganowski i dwie Miroslav Radović. Piąta bramka padła po samobójczym trafieniu Conana Byrne.

Od pierwszych minut na boisku dominowali Legioniści. Dobrą pozycję do oddania strzału wypracował sobie Duda, jednak jego uderzenie z 16 metrów pewnie złapał golkiper gospodarzy. Chwilę później piłkę w siatce umieścił Michał Kucharczyk. Arbiter gola nie uznał, orzekając spalonego. Na pierwsze trafienie mistrzów Polski musieliśmy czekać do 25. minuty. Piłkarze Legii przejęli futbolówkę przed polem karnym rywali, a prostopadłe podanie Michała Żyry na bramkę zamienił Miroslav Radović. W odpowiedzi bliscy wyrównania byli zawodnicy Saint Patrick’s. Z 16 metrów przymierzył Keith Fahey, a piłka po rykoszecie sprawiła ogromne problemy dobrze interweniującemu Dusanowi Kuciakowi. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, a gra Legionistów napawała optymizmem przed decydującą odsłoną meczu.

W niej podopieczni Heninga Berga urządzili sobie kanonadę. Po dobrych okazjach Radovicia i Żyry do siatki w 69. minucie trafił ten ostatni. Pomocnik Legii wykończył fantastyczne podanie Michała Kucharczyka. W końcówce spotkania kibice zgromadzeni na Tallaght Stadium zobaczyli jeszcze trzy bramki. Najpierw po podaniu Dudy swojego trzeciego gola w eliminacjach zdobył Radović. W 87. minucie fantastycznym rajdem popisał się Jakub Kosecki. Po jego dośrodkowaniu nieudolnie interweniował Brendan Clarke, a do siatki trafił Marek Saganowski. W doliczonym czasie gry sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Arkadiusz Piech. Po chwili z prawego skrzydła dośrodkowywał Brzyski, a futbolówkę do własnej bramki skierował Conan Byrne.

Mistrzowie Polski po remisie w pierwszym meczu nareszcie pokazali, że są drużyną stawiającą sobie wysokie cele. Zwycięstwo nad Saint Patrick’s pozwoliło im na awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów, w której Legia zmierzy się z Celticiem Glasgow.

Saint Patrick’s Athletic FC – Legia Warszawa 0:5 (0:1)

– M. Radović 25’ 82’ M. Żyro 69’ M. Saganowski 87’ C. Byrne 90+1’ (sam.)

Saint Patrick’s: Brendan Clarke – Ger O’Brien (63’ Sean Hoare), Derek Foran, Kenny Browne (74’ Lee Lynch), Ian Bermingham, Keith Fahey, Greg Bolger, Conan Byrne, Killian Brennan, Chris Forrester (46’ Mark Quigley), Christy Fagan.

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski, Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk (85’ Jakub Kosecki), Ondrej Duda (85’ Marek Saganowski), Miroslav Radović (88’ Arkadiusz Piech).

Pierwszy mecz: 1:1 Awans: Legia