Serie A. Juventus na dobrej drodze do mistrzostwa

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe US Palermo 1:0 (0:0) w meczu 27. kolejki ligi włoskiej. Dzięki zwycięstwu przewaga Starej Damy nad wiceliderem AS Romą wzrosła do 14 punktów. Triumf podopiecznych Massimiliano Allegriego jest tym cenniejszy, że szkoleniowiec zespołu z Turynu oszczędzał kilku podstawowych piłkarzy przed rewanżowym pojedynkiem Champions League z Borussią Dortmund.

Bianconeri jechali na Sycylię ze świadomością, iż czeka ich bardzo trudna przeprawa. Palermo nie przywykło w tym sezonie do przegrywania przed własną publicznością. Beniaminek na 13 ligowych potyczek u siebie przegrał tylko raz (0:4 z Lazio we wrześniu 2014 roku). Mimo to trener Allegri zadecydował, że da odpocząć kilku podstawowym piłkarzom. W wyjściowej jedenastce zabrakło m.in. Paula Pogby, Andrei Pirlo, Arturo Vidala czy Alvaro Moraty.

Pierwsza połowa mogła rozczarować kibiców zgromadzonych na stadionie. Juventus grał bez pomysłu i nie potrafił stworzyć większego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Dobrze prezentowała się defensywa Palermo. Do przerwy żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola.

W drugiej połowie mistrzowie Włoch w końcu zaczęli tworzyć groźne sytuacje w polu karnym Stefano Sorrentino. Najpierw z rzutu wolnego uderzył Carlos Tevez, ale nie znalazł sposobu na golkipera rywali. Później próbował jeszcze Stephan Lichtsteiner, jednak również bez powodzenia.

Szczęście uśmiechnęło się do gości w 70. minucie. Wprowadzony na murawę w drugiej odsłonie Alvaro Morata popisał się ładnym technicznym strzałem i Sorrentino musiał wyciągać piłkę z siatki. Beniaminek mógł wyrównać pięć minut później, ale dogodnej sytuacji nie potrafił wykorzystać Andrea Rispoli. Później Palermo nie zdołało już zagrozić Juventusowi i ostatecznie Stara Dama wywiozła trzy punkty z Sycylii, wygrywając 1:0.