TBLK. Katarzynki zgodnie z planem

Wyżej sklasyfikowana po rundzie zasadniczej Energa pewnie pokonała przed własną publicznością Glucose ROW Rybnik 86-69. Katarzynki w ćwierćfinałowej rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzą z rywalkami 1:0.

Katarzynki Rybnik (4)Wynik spotkania otworzyła Aleksandra Pawlak, skutecznie rzucając w pierwszej akcji meczu za trzy punkty. Chwilę później było już 6-0 dla Katarzynek. A to za sprawą kolejnej trójki – tym razem w wykonaniu Rebecci Harris. Pierwsze punkty dla rybniczanek z linii rzutów osobistych zdobyła Drey Mingo. W kolejnych minutach mecz się wyrównał – po rzucie Kateryny Rymarenko było już tylko 10-8. Ostatecznie kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem Energi 23-22.

Katarzynki Rybnik (10)Druga odsłona spotkania zaczęła się od udanej akcji dwa plus jeden w wykonaniu środkowej Agnieszki Fikiel, kilka chwil później swoje punkty dla drużyny dołożyła Maurita Reid. Jednak Katarzynki systematycznie powiększały przewagę głównie dzięki R. Harris. Była zawodniczka ROW-u, zaprezentowała wyborną formę strzelecką – po dwóch kwartach filigranowa Amerykanka na koncie miała czternaście punktów, a zespół Energi prowadził 51-35.

Katarzynki Rybnik (6)Druga połowa rozpoczęła się ponownie od punktów torunianek. Reid była nie do zatrzymania, swobodnie pod koszem czuła się też Tijana Ajduković. Energa wygrywała już ponad dwudziestoma punktami – ostatecznie po trzech kwartach było 66-44.

Katarzynki Rybnik (2)Sytuacja w ostatniej części meczu niewiele się zmieniła. Po rzucie zza linii 6.75 m Katarzyny Suknarowskiej przewaga torunianek urosła do trzydziestu punktów. Ostatecznie rybniczankom udało się zmniejszyć nieco straty i mecz zakończył się wynikiem 86-69.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw – 1:0 dla Energi, rewanż we wtorek 24.03 w Rybniku.