NBA. Niesamowity początek Wizards, skromny dorobek Gortata

Washington Wizards wygrali wyjazdowy mecz z Brooklyn Nets 120:111, prowadząc początkowo aż 20:0. Marcin Gortat w trakcie spędzonych na parkiecie 24 minut zdobył 11 punktów i zaliczył 7 zbiórek. Czarodzieje wygrali wszystkie mecze z drużyną Tony’ego Browna w tegorocznych rozgrywkach.

Nasz rodak, pomimo że nie popełniał większych błędów, nie pokazał niczego specjalnego. W ataku był skuteczny i trafił 5 z 7 prób z gry. W defensywie sukcesywnie zatrzymywał Henry’ego Simsa oraz zebrał 7 piłek. Do swojego konta dodał 1 asystę, 2 faule i 2 straty. Gortat dobrze spisał się w trzeciej kwarcie, w której rzucił 6 punktów.

Wizards zaliczyli najlepszy start na przestrzeni całego sezonu. Świetnie spisywał się Ramon Sessions. Po udanej akcji centra gości przyjezdni prowadzili 20:0. Po stronie gospodarzy odblokował się Sean Kilpatrick i Nets szybko zbliżyli się do Czarodziei (28:34). Po nieudanym początku podopieczni Tony’ego Browna skutecznie odrabiali straty i po trafionym „layupie” Bojana Bogdanovicia na tablicy wyników widniał remis 55:55. Goście, po szalonym rzucie Kelly’ego Oubre, schodzili do szatni z jednopunktowym prowadzeniem (70:69).

W trzeciej kwarcie królowali Sessions oraz Bogdanović, a podopieczni Randy’ego Wittmana swoją przewagę zwiększyli zaledwie o jedno oczko. W ostatniej części meczu Wizards stopniowo oddalali się od rywali. Po udanym „fadeaway’u” Marcusa Thorntona przyjezdni mogli być pewni zwycięstwa i ostatecznie wygrali 120:111.

Po stronie gospodarzy dobre zawody rozegrali Shane Larkin oraz Bojan Bogdanović, którzy wspólnie trafili 17 z 26 prób z gry i zdobyli 40 oczek. Brooklyn Nets z bilansem 21:60 plasuje się na 14. pozycji w tabeli Konferencji Wschodniej.

Ekipie z Waszyngtonu zwycięstwo zapewnili Ramon Sessions (21 punktów, 12 asyst) i Marcus Thornton (19 oczek). Aktualny bilans Czarodziei to 40:41. W ostatnim meczu sezonu zmierzą się oni z Atlantą Hawks.