fot. PAP

TBLK. Artego bliżej finału

Koszykarki Energi Toruń w drugim pojedynku półfinałowym TBLK zostały rozgromione przez Artego Bydgoszcz przegrywając 57:82.


Torunianki rozpoczęły mecz bez nominalnej środkowej. Amber Harris, Agnieszka Fikiel i Tijana Ajduković nie znalazły się w wyjściowej piątce. Wykorzystał to zespół z Bydgoszczy, który hurtowo zdobywał punkty w pierwszej odsłonie spotkania, skuteczna była zwłaszcza Amisha Carter. Katarzynki kompletnie nie radziły sobie na parkiecie – popełniały mnóstwo błędów zarówno w obronie, jak i ataku.

Druga kwarta, która rozpoczęła się od stanu 30-13, ponownie przebiegała pod dyktando drużyny gospodyń. Zawodniczki Artego niesione głośnym dopingiem swoich kibiców zgromadzonych w bydgoskiej hali, co i rusz popisywały się skutecznymi akcjami. W efekcie ich przewaga urosła do ponad dwudziestu punktów. Energa poza przebłyskami dobrej gry Agnieszki Makowskiej (skuteczna akcja dwa plus jeden, a potem celna trójka) prezentowała się zdecydowanie poniżej możliwości.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Bydgoszczanki robiły, co chciały – torunianki były kompletnie zdezorientowane, notowały stratę za stratą – w całym spotkaniu aż dwadzieścia sześć razy po własnych błędach traciły piłkę. Tymczasem na tablicy wyników różnica pomiędzy zespołami stale się powiększała i w pewnym momencie gry wynosiła już ponad trzydzieści punktów.

W ostatniej kwarcie Tomasz Herkt postanowił wpuścić na boisko swoje najmłodsze zawodniczki Karinę Szybałę i Edytę Faleńczyk, a na ławce usiadła liderka Julie McBride. Katarzynki, głównie dzięki skutecznym rzutom zza linii 6.75 m, nieznacznie zmniejszyły przewagę.

Kolejne spotkanie w ramach półfinału Tauron Basket Ligi Kobiet w sobotę 11.04. Gra toczy się do trzech zwycięstw.

***

Artego Bydgoszcz Energa Toruń 82:57 (30:13, 19:15, 22:13, 11:16)

Artego: J. McBride 17, A. Carter 14, D. Morris 12, K. Krężel 11, M. Koc 11, N. Kuin 8, E. Mowlik 6, A. Bekasiewicz 3, E. Faleńczyk 0, K. Szybała 0.

Energa: M. Reid 20, A. Jackson 8, A. Makowska 8, A. Pawlak 5, R. Harris 5, T. Ajduković 4, A. Harris 3, A. Fikiel 2, M. Misiuk 2, J. Walich 0, K. Suknarowska 0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Artego

Energa Toruń/Sport.RIRM

drukuj