fot. PAP

Siatkówka. Jacek Nawrocki nowym selekcjonerem żeńskiej kadry

Jacek Nawrocki został nowym selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet. Były trener PGE Skry Bełchatów zastąpił Piotra Makowskiego, który zakończył pracę na tym stanowisku w połowie lutego.


Niespełna 50-letni szkoleniowiec był od kilku tygodni głównym kandydatem, obok Włocha Massimo Barboliniego, do objęcia funkcji opiekuna biało-czerwonych i w dniu dzisiejszym – na specjalnym posiedzeniu zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie – wszystko zostało oficjalnie potwierdzone. Polak wygrał stosunkiem głosów 13 za, 1 przeciw i 4 wstrzymujące.

Nawrocki przejął stery od Piotra Makowskiego, który w lutym złożył rezygnację. Głównym celem, jaki stawia PZPS przed nowym selekcjonerem żeńskiej kadry, jest próba uzyskania awansu do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro.

Ostatnimi czasy Nawrocki pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego, pełniąc jednocześnie funkcję trenera-koordynatora w Budowlanych Łódź. Wcześniej był selekcjonerem reprezentacji Polski juniorów, natomiast w latach 2009-2013 prowadził PGE Skrę Bełchatów, z którą m. in. dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski (2010, 2011) oraz zdobył brązowy (2010) i srebrny (2012) medal Ligi Mistrzów.

Sport.RIRM

drukuj