EuroBasket M 2017. Ważne zwycięstwo Polaków nad Islandią

Reprezentacja Polski rozbiła Islandię 91:61 w swoim drugim meczu na mistrzostwach Europy koszykarzy. Liderem naszej drużyny został Adam Waczyński, który zdobył 15 punktów, zanotował 6 zbiórek oraz 2 asysty. Ważną rolę w sukcesie biało-czerwonych odegrali również rezerwowi z Tomaszem Gielo i Przemysławem Karnowskim na czele.

Obie ekipy rozpoczęły spotkanie nerwowo, a większość akcji rozgrywano spontanicznie. Podopieczni Mike’a Taylora zaliczyli dwie straty i po wjeździe Martina Hermanssona na lewą rękę Islandczycy wygrywali 6:0. Polacy musieli zrezygnować z utartych zagrywek, aby przechytrzyć obronę rywali. Zza łuku trafił Łukasz Koszarek, Adam Waczyński ścięcie pod kosz zakończył „layupem”, a po „trójce” Tomasza Gielo nasza reprezentacja wyszła na dwupunktowe prowadzenie (16:14).

W drugiej kwarcie na parkiecie wciąż dominowała chaotyczna gra po obu stronach, jednak biało-czerwoni dobrze pracowali w obronie. Pięć oczek z rzędu zdobył A.J. Slaughter (23:18). Adam Waczyński zamienił cztery osobiste na punkty, a po jego celnym rzucie z dystansu Polacy odskoczyli na 34:24. Do przerwy widniał wynik 41:29 dla naszej reprezentacji.

W trzeciej części meczu zawodnicy Mike’a Taylora znacznie spokojniej rozgrywali piłkę. Dzięki temu Aaron Cel wykorzystał dogodne sytuacje, rzucając siedem oczek w niecałe dwie minuty (52:33). Islandczycy w tej kwarcie zdobyli zaledwie osiem punktów.

W ostatniej odsłonie obie drużyny pokazały skuteczną ofensywę – swój dobry występ z ławki kontynuował Tomasz Gielo, a punktowali również Przemysław Karnowski, A.J. Slaughter oraz Karol Gruszecki. Po wyraźnej dominacji w drugiej połowie biało-czerwoni wygrali swoje pierwsze spotkanie na tegorocznym EuroBaskecie 91:61.

Reprezentacja Polski w kolejnym pojedynku zmierzy się z gospodarzem grupy A – Finlandią. Suomi po wczorajszym triumfie po dogrywce nad Francją 86:84 dziś ulegli Słowenii 78:81.