Serie A. Gol Zielińskiego; Juventus coraz bliżej obrony tytułu

Piotr Zieliński był jednym z bohaterów meczu Empoli z Fiorentiną w ramach 32. kolejki Serie A. Reprezentant Polski strzelił gola, a jego drużyna pokonała Fiołki 2:0. Coraz bliżej obrony mistrzowskiego tytułu jest Juventus Turyn, który tym razem wygrał na wyjeździe z Milanem 2:1.

W spotkaniu inaugurującym 32. kolejkę piłkarze Interu Mediolan wyjątkowo długo męczyli się z będącym w strefie spadkowej Frosinone Calcio. Dopiero na kwadrans przed końcem meczu podopieczni Roberto Manciniego zapewnili sobie trzy punkty. Ivan Perisić zacentrował w „szesnastkę” gospodarzy, a tam celną „główką” popisał się Mauro Icardi.

Milan vs JuventusAC Milan podejmował na własnym obiekcie lidera obecnych rozgrywek – Juventus Turyn. Stara Dama przegrywała po osiemnastu minutach gry, po golu Alexa. Zmierzające po kolejny mistrzowski tytuł Juve jeszcze jednak przed przerwą wyrównało dzięki bramce Mario Mandzukicia. Po zmianie stron zwycięstwo ekipie Massimiliano Allegriego zapewnił Paul Pogba.

Będąca wiceliderem rozgrywek drużyna z Neapolu pewnie pokonała przed własną publicznością Hellas Weronę Pawła Wszołka 3:0. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Azzurrich prowadzili po trafieniach Manolo Gabbiadiniego i Lorenzo Insigne. Kropkę nad „i” w 70. minucie postawił Jose Callejon. Wszołek zaliczył bezbarwny występ i został zmieniony w 52. minucie.

Cenne zwycięstwo zanotowało Torino, które po golach Bruno Peresa i Maxi Lopeza pokonało Atalantę Bergamo 2:1. Pełne 90  minut na boisku zaliczył kapitan turyńskiej ekipy – Kamil Glik. Polak pewnie kierował poczynaniami kolegów w defensywie, będąc jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Empoli vs FiorentinaZnakomite zawody rozegrał Piotr Zieliński w starciu z Fiorentiną. Reprezentant Polski bardzo dobrze spisywał się w środku pola, a w dodatku przypieczętował zwycięstwo Empoli w końcówce spotkania. Przez ostatnie osiem minut na boisku przebywał Jakub Błaszczykowski. Były kapitan naszej kadry nie pomógł jednak Violi w uzyskaniu korzystnego rezultatu.

W jedynym dzisiejszym meczu AS Roma na własnym terenie podejmowała Bolognę. Ekipa z Rzymu dość niespodziewanie dała sobie wbić bramkę w 25. minucie. Juan Zuniga zacentrował z rzutu wolnego, a Wojciecha Szczęsnego pokonał Luca Rossettini. Po straconym golu do pracy zabrali się Giallorossi, lecz długo bez efektu bramkowego. Dopiero, gdy na boisku pojawił się Francesco Totti, gra Romy nabrała na sile. Wystarczyło to jednak tylko do remisu i bramki Mohameda Salaha w 50. minucie gry.

Po 32. rozegranych kolejkach ligowym rozgrywkom pewnie przewodzi Juventus, który ma sześć punktów przewagi nad drugim Napoli. Na trzecim miejscu niezmiennie pozostaje Roma, z kolei na czwartą pozycję wskoczył Inter. Podopieczni Roberto Manciniego tracą do drużyny Wojciecha Szczęsnego sześć oczek.