fot. PAP/Darek Delmanowicz

FIFA World Cup 2018. Raport zdrowotny – problem z biodrem Łukasza Skorupskiego

Łukasz Skorupski odczuwa ból w biodrze, co – na ten moment – utrudnia jego przygotowania do mundialu w Rosji – poinformował lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. Golkiper Romy w najbliższych dnia ma dołączyć do drużyny. Planowane zabiegi mają już za sobą Kamil Glik i Kuba Błaszczykowski.


Łukasz Skorupski doznał urazu w środę podczas porannego treningu. Ekspresowe badania w Krakowie wykazały brak poważniejszych obrażeń.

Zorganizowaliśmy szczegółowe badania – łącznie z rezonansem magnetycznym biodra – żeby mieć pełne dane, bo wiadomo, że zbliża się ten moment, gdzie trener będzie musiał zadecydować o sprawach personalnych. Wiemy, że nie ma poważniejszych obrażeń. Jedynym problemem są dolegliwości bólowe. Po pracy z fizjoterapeutami Łukasz czuje się dużo lepiej – podkreślił lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski.

Decyzja o tym, kiedy piłkarz wznowi treningi ma zapaść lada moment. Problemy Łukasza Skorupskiego to jedyna negatywna informacja przekazana przez lekarza reprezentacji Polski.

Do pełni sił po infekcji wracają już Marcin Kamiński i Dawid Kownacki, którzy dołączyli do zespołu. Planowe zabiegi mają za sobą Kamil Glik i Jakub Błaszczykowski.

Kamil Glik, który przechodził planowe leczenie i fizjoterapię po przeciążeniowych dolegliwościach Achillesa już w Juracie, szybko dochodzi do pełnego treningu. […] Kuba Błaszczykowski trenował przez ostatnie dwa dni indywidualnie. Przeprowadziliśmy u niego leczenie i ekspresową rehabilitację drobnego problemu w kolanie, natomiast było to też planowane na początek zgrupowania – tłumaczył Jacek Jaroszewski.

Jutro Kamil Glik i Kuba Błaszczykowski mają dołączyć do drużyny.

Sport.RIRM

drukuj