fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki: Przyszli mistrzowie i reprezentanci Polski nie biorą się znikąd

„Niedługo ponownie ruszy PKO Ekstraklasa, ale nie zapominajmy, że przyszli mistrzowie i reprezentanci Polski nie biorą się znikąd” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Jak przypomniał, dzisiaj Ministerstwo Sportu uruchamia program certyfikacji szkółek piłkarskich.

„Kilka miesięcy temu przedstawiliśmy nasz +Plan dla piłki+ – kompleksową wizję wsparcia rozwoju tej dyscypliny w Polsce. Dziś Ministerstwo Sportu uruchamia program certyfikacji szkółek piłkarskich, będący częścią tej wizji i jednocześnie tarczy antykryzysowej dla sportu. Wkrótce 35 milionów złotych trafi bezpośrednio do blisko 600 dziecięco-młodzieżowych szkółek piłkarskich w całej Polsce” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

„Gratuluję Pani Minister Danucie Dmowskiej-Andrzejuk i dziękuję za sprawne wdrożenie projektu” – dodał szef rządu.

Ministerstwo sportu przeznaczy w tym roku 35 milionów złotych na rządowy Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Za pośrednictwem PZPN środki te trafią do 600 ośrodków w całej Polsce, gdzie szkolą się dzieci w wieku 6-13 lat.

„Mam nadzieję, że tak duże wsparcie ze strony ministerstwa pozwoli rozwijać się zawodnikom, którzy są na początku swojej kariery sportowej. Wierzę, że w przyszłości dzięki temu pojawią się tak wybitni zawodnicy, jak np. Robert Lewandowski” – powiedziała szefowa resortu sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Program certyfikacji szkółek jest częścią ogłoszonego w 2019 roku przez premiera Morawieckiego „Planu dla Piłki”. Na projekt, którego głównym celem jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkolenia w tych ośrodkach, poprzez m.in. wyznaczenie standardów pracy z młodymi zawodnikami, wsparcie merytoryczno-finansowe osób prowadzących zajęcia oraz skuteczny monitoring realizacji założeń, rząd w ciągu trzech lat chce przeznaczyć 130 milionów złotych.

Za pośrednictwem PZPN, który jest operatorem programu, środki trafią do szkółek na terenie całej Polski. Zostaną przeznaczone na wsparcie prawie czterech tysięcy trenerów pracujących w nich z około 60 tysiącami młodych adeptów futbolu.

PAP

drukuj