Ekstraklasa. Udane zakończenie roku w wykonaniu Miedziowych

Zagłębie Lubin pokonało zespół Piasta Gliwice 2:1 w spotkaniu kończącym tegoroczne zmagania w Lotto Ekstraklasie. Za sprawą Macieja Jankowskiego jako pierwsi do siatki trafili goście. Dwie bramki Arkadiusza Woźniaka spowodowały, że cenne trzy punkty powędrowały jednak na konto Miedziowych.

Od pierwszego gwizdka arbitra znacznie lepiej prezentowali się goście. Ich wysiłek przyniósł efekt w 23. minucie spotkania. Maciej Jankowski otrzymał podanie na dwudziestym metrze, przyjął i kropnął w okienko bramki strzeżonej przez Martina Polacka. To podziałało motywującą na gości. Podopieczni Piotra Stokowca wyrównali w samej końcówce pierwszej połowy. Arkadiusz Woźniak przymierzył z rzutu wolnego i fantastycznym uderzeniem zmusił do kapitulacji Dobrivoja Rusova.

Po przerwie widowisko stało się ciekawsze. Obie ekipy były zmotywowane do tego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 54. minucie dobrą sytuację zmarnował Gerard Badia, który próbując swoich sił z ostrego kąta, trafił wprost w Polacka. Chwilę później doskonałą okazję stworzyli Miedziowi. Jakub Tosik zacentrował w „szesnastkę” gliwiczan, a golkipera Piastunek po raz drugi – tym razem głową – pokonał Woźniak. Gospodarze do końca spotkania utrzymali przewagę.

W tabeli Ekstraklasy Miedziowi zbliżyli się do będącego na piątej pozycji Kolejorza. Strata Zagłębia wynosi zaledwie jeden punkt. Piast jest trzynasty i ma tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.