Liga Konferencji Europy. Wysoka porażka Pogoni z Broendby na zakończenie pucharowej przygody. Fatalne błędy w obronie Portowców

Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe 0:4 z Broendby Kopenhaga w rewanżowym starciu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji Europy i odpadła z tych rozgrywek. Portowcy w dużym stopniu pomogli rywalom zdobyć dwa pierwsze gole swoimi karygodnymi zagraniami w defensywie.

W pierwszym meczu tych drużyn w Szczecinie padł wynik 1:1. Szczególnie postawa Pogoni w drugiej połowie mogła napawać optymizmem w kontekście starcia rewanżowego.

Przedmeczowe założenia Portowców musiały ulec zmianie już w 17. minucie. Dante Stipica niezbyt dokładnie podał w kierunku Luisa Maty, a Portugalczyk nie zauważył nadbiegającego rywala i sfaulował go w polu karnym. Jedenastkę na gola dla Broendby zamienił Simon Hedlund. Kolejny prezent rywalom goście sprawili w 33 minucie. Mata zagrał z lewej strony boiska górną piłkę przed własne pole karne wprost do … Hedlunda, który skorzystał z okazji i w sytuacji sam na sam ze Stipicą podwyższył na 2:0. Przed przerwą strzału z dystansu spróbował Kamil Grosicki, jednak bramkarz Duńczyków zdołał obronić.

W 53 minucie było już 3:0 dla Broendby, a na listę strzelców wpisał się Mathias Kvistgaarden. W tej sytuacji jednak nie popisali się sędziowie, którzy nie zauważyli, że zdobywca bramki w momencie otrzymania podania znajdował się na spalonym. Problem w tym, że na tym etapie rozgrywek nie ma jeszcze możliwości korzystania z analizy VAR. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył w 62. minucie Marko Divković, który przyjęciem w polu karnym od razu zgubił obrońców Pogoni i wypracował sobie pozycję, a po chwili posłał futbolówkę do siatki. Portowcy jednak nie zrażali się i w końcówce próbowali powalczyć o trafienie honorowe. Jednak zarówno Kamil Grosicki, jak i Mariusz Fornalczyk nie potrafili kopnąć celnie na bramkę rywali.

Pogoń – głównie przez karygodne błędy w obronie – przegrała w Danii bardzo wysoko (0:4 i w dwumeczu 1:5), przez co na II rundzie kwalifikacyjnej kończy swój udział w tegorocznej edycji europejskich pucharów.