Polacy za granicą. Linetty z trzecim golem, odrobiny szczęścia zabrakło Zielińskiemu

Karol Linetty coraz głośniej zgłasza swoją kandydaturę do wyjściowej jedenastki reprezentacji Polski. Polak po raz kolejny trafił do siatki, tym razem uczynił to w rywalizacji z Chievo. Bliski swojego trzeciego gola w tym sezonie był Piotr Zieliński.

Regularne gole i – co najważniejsze – forma na miarę mistrzostw świata w Rosji. Karol Linetty ostatnie tygodnie zaliczy do bardzo udanych. Dziś po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Tym razem w pojedynku Sampdorii z Chievo. Polak dopadł do piłki po zablokowanym strzale jednego z partnerów i mając przed sobą tylko golkipera rywali huknął nie do obrony.

W całej rywalizacji były zawodnik Lecha odnotował 53 kontakty z piłką. Trzykrotnie celował w kierunku bramki rywali oraz popisał się jednym kluczowym podaniem. Portal whoscored.com wystawił mu ocenę 8.00. To drugi wynik w zespole. Klasą dla siebie był bowiem Lucas Torreira – autor dwóch goli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sampdorii 4:1.

Bliski zdobycia kolejnego trafienia w tym sezonie był Piotr Zieliński. Polak był dziś zmiennikiem Marka Hamsika, a to ze względu na wymagania defensywne, jakie przed swoimi zawodnikami stawia trener Maurizio Sarri. Na murawie pojawił się w 67. minucie. Kilka chwil przed ostatnim gwizdkiem pomocnik biało-czerwonych przymierzył zza szesnastki. Piłka odbiła się od jednego słupka, potem drugiego i ostatecznie wylądowała w rękach golkipera gości. Całe spotkanie Napoli wygrało 3:1.

* * *

Bundesliga (Niemcy) – 10. kolejka:

Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – na ławce rezerwowych w przegranym 0:3 spotkaniu z VfB Stuttgart

Serie A (Włochy) – 11. kolejka:

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – na ławce rezerwowych w rywalizacji z Chievo (4:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) –
do 88. minuty w starciu z Chievo (4:1), gol na 1:0
Dawid Kownacki (UC Sampdoria) –
na ławce rezerwowych w pojedynku z Chievo (4:1)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) –
poza kadrą na mecz z Sampdorią (kontuzja stopy)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) –
od 67. minuty w zwycięskim starciu z Sassuolo (3:1)
Bartosz Salamon (Spal Ferrara)
– 90 minut w zwycięskiej batalii z Genoą (1:0)

Parva Liga (Bułgaria) – 14. kolejka:

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – od 70. minuty w wygranej 2:0 domowej batalii z Lewskim Sofia

Premier Liga (Rosja) – 15. kolejka:

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – na ławce rezerwowych w zwycięskim pojedynku z Zenitem (3:0)

Premier League (Ukraina) – 14. kolejka:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 90 minut w zremisowanym 1:1 wyjazdowym spotkaniu z Karpatami Lwów