fot. PAP/Andrzej Grygiel

Transfery. Damian Szymański przenosi się do Rosji

Damian Szymański został nowym piłkarzem Achmata Grozny. Nieoficjalnie reprezentant Polski trafił do rosyjskiego klubu za ok. 1,5 miliona euro.


Przez ostatnie półtora roku Damian Szymański przywdziewał barwy Wisły Płock, gdzie był jednym z liderów zespołu. Dla Nafciarzy zagrał w pięćdziesięciu dwóch spotkaniach, strzelając cztery gole. Teraz swoją karierę będzie kontynuował na boiskach rosyjskiej ekstraklasy, a konkretnie w drużynie Achmata Grozny.

– Ten transfer traktujemy jako nasz kolejny wielki sukces. Gdy sprowadzaliśmy Szymańskiego z Jagiellonii Białystok w miejsce Piotra Wlazło, ruch ten budził mnóstwo emocji. Okazało się jednak, że to my mieliśmy rację. „Szycha” został reprezentantem Polski, a dziś drugim najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Wisły. Trzymamy kciuki za Damiana, dziękujemy za to, co dla nas zrobił i życzymy mu dalszego błyskotliwego rozwoju kariery – powiedział Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock.

Nowy klub dwudziestotrzyletniego zawodnika po siedemnastu kolejkach plasuje się w środku stawki ligowych rozgrywek, na ósmej pozycji. Do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach traci obecnie pięć punktów.

Dobra forma Damiana Szymańskiego została jesienią dostrzeżona przez Jerzego Brzęczka. 7 września pomocnik zadebiutował w reprezentacji Polski wyjazdowym starciem z Włochami (1:1) w ramach Ligi Narodów. Piłkarz łącznie wystąpił w czterech meczach kadry.

Sport.RIRM

drukuj