Piłka nożna. Gol Arkadiusza Milika w Pucharze Francji

Arkadiusz Milik zdobył bramkę w meczu 1/8 finału Pucharu Francji pomiędzy Olympique Marsylia a Montpellier. Zespół Polaka wygrał po rzutach karnych (1:1, k. 5:4).

Napastnik reprezentacji Polski spotkanie rozpoczął z perspektywy ławki rezerwowych. Na boisku pojawił się w drugiej połowie i to on otworzył wynik meczu. W 74. minucie pewnym uderzeniem z około 13 metrów pokonał bramkarza. Niedługo później goście doprowadzili do wyrównania za sprawą Kongijczyka Beniego Makouany.

W konkursie „jedenastek” Olympique Marsylia bardzo szybko uzyskał przewagę. Już w drugiej serii błąd popełnił Serb Mihailo Ristić, a strzelający po nim Arkadiusz Milik się nie pomylił. Do końca każdy strzelec wykorzystał swoją okazję. „Olimpijczycy” wygrali więc 5:4.

Polski napastnik w obecnym sezonie zdobył już 10 bramek, z czego pięć trafień zanotował w Pucharze Francji.