fot. PAP/EPA

Przed Euro 2016. Znamy rywali Polaków!

Reprezentacje Niemiec, Ukrainy i Irlandii Północnej będą rywalami polskich piłkarzy w grupie C piłkarskich mistrzostw Europy. Losowanie grup odbyło się dzisiaj w Paryżu.


polska-losowanieBiało-czerwoni znaleźli się w trzecim koszyku, co oznaczało, że w fazie grupowej Euro 2016 unikną m.in. Szwedów, Rumunów i Czechów. Po występach artystycznych i omówieniu procedury technicznej przystąpiono do losowania. Polacy trafili do grupy C, razem z Niemcami, Ukrainą i Irlandią Północną.

Nasi zachodni sąsiedzi to aktualni mistrzowie świata, a w trakcie niedawnych eliminacji musieli już raz uznać wyższość biało-czerwonych. Choć we Frankfurcie wygrali 3:1, w Warszawie ulegli podopiecznym Adama Nawałki 0:2. Przyszłoroczne mistrzostwa Europy zainauguruje pojedynek Francji i Rumunii, który zostanie rozegrany 10 czerwca na paryskim stadionie Stade de France.

nawałka-losowanieW grupie A obok Francji i Rumunii znalazły się zespoły Albanii i Szwajcarii. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyć się będzie w bardzo wyrównanych i naszpikowanych solidnymi drużynami grupach D (Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja) i E (Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja).

Zmagania na mistrzostwach Europy Polacy rozpoczną od pojedynku z Irlandią Północną. Później zmierzą się kolejno z Niemcami i Ukrainą.

* * *

Podział na grupy Euro 2016:

Grupa A: Francja, Rumunia, Albania, Szwajcaria
Grupa B: Anglia, Rosja, Walia, Słowacja
Grupa C: Niemcy, Ukraina, Polska, Irlandia Płn.
Grupa D: Hiszpania, Czechy, Turcja, Chorwacja
Grupa E: Belgia, Włochy, Irlandia, Szwecja
Grupa F: Portugalia, Islandia, Austria, Węgry

Sport.RIRM

drukuj