Ekstraklasa. Pogoń lepsza w Chorzowie, Portowcy w grze o grupę mistrzowską

Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów 2:1 w spotkaniu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Trzy punkty i szansę na wejście do grupy mistrzowskiej zapewniły Portowcom trafienia Dawida Korta oraz Adama Frączczaka.

Przed dzisiejszym widowiskiem punktów potrzebowali zarówno piłkarze Ruchu, jak i Pogoni. Celem Niebieskich pozostaje utrzymanie w Ekstraklasie. Pogoń wciąż ma szansę na miejsce w najlepszej ósemce sezonu. Dziś mogła zrobić kolejny krok w tym kierunku.

W początkowych minutach gra była wyjątkowo spokojna. Obie ekipy czekały na ofensywne zagrania przeciwnika, by ewentualnie móc wyjść z kontrą. Pierwszą – i przy okazji uwieńczoną golem akcję – stworzyli sobie goście. Dawid Kort uderzył sprzed pola karnego, futbolówka odbiła się od defensora Niebieskich i wpadła do siatki Ruchu. Zdezorientowany Libor Hrdlicka nie miał szans na skuteczną obronę.

Niecałe dziesięć minut później wyrównał Bartosz Nowak. Trafienie pomocnika gości poprzedziła jego dwójka akcja z Łukaszem Monetą. Ruch złapał wiatr w żagle i jeszcze przed przerwą starał się pokonać Jakuba Słowika. Mimo usilnych prób obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 1:1.

Po zmianie stron Ruch miał kontrolę na spotkaniem. Miejscowym brakowało jednak precyzji, przez co Jakub Słowik nie musiał wznosić się na wyżyny swoich możliwości. Po godzinie rywalizacji mecz się wyrównał, a groźnych akcji nie brakowało. Obie ekipy grały ofensywny futbol, lecz brakowało tego, co najważniejsze – goli. Kropkę nad „i” w końcowych minutach postawiła Pogoń Szczecin. Adam Frączczak wykorzystał centrę z rzutu rożnego i uderzeniem głową dał swojej drużynie cenne trzy punkty.

Szczecinianie po dzisiejszym zwycięstwie awansowali na szóste miejsce i wciąż liczą się w walce o górną ósemkę. Niebiescy są na przedostatniej pozycji, a ich głównym celem będzie walka o utrzymanie w Ekstraklasie. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Pogoń będzie gościła na własnym stadionie Lechię Gdańsk, a Ruch w Poznaniu zagra  z Lechem.