fot. PAP/Andrzej Lange

El. MŚ 2022. PZPN: R. Lewandowski i K. Glik nie zagrają z Węgrami

„Robert Lewandowski i Kamil Glik nie zagrają w poniedziałkowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 z Węgrami na PGE Narodowym w Warszawie” – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej. Z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzować będzie też Grzegorz Krychowiak.


Selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa, podczas niedzielnej konferencji prasowej potwierdził informację o tym, że Robert Lewandowski i Kamil Glik nie zagrają w meczu z Węgrami. Jak zaznaczył, decyzja została podjęta wspólnie z zawodnikami.

„Robert od 9 października rozegrał aż 849 minut, a w całym sezonie już 1438. Intensywność jest więc bardzo duża. Selekcjoner wspólnie z zawodnikiem postanowili, że to dobry moment, aby Lewandowski odpoczął. Cel został zrealizowany, reprezentacja Polski zagra w barażach o mistrzostwa świata 2022” – wyjaśnił Jakub Kwiatkowski, team manager drużyny narodowej i rzecznik prasowy PZPN.

Portugalski trener poinformował, że opaskę kapitańską w najbliższym spotkaniu będzie nosił „piłkarz z najwyższą liczbą rozegranych meczów w barwach narodowych”.

Z kolei absencja Kamila Glika jest spowodowana obawą o „wykartkowanie” się zawodnika na mecz barażowy.

„Kamil Glik jest zagrożony pauzą za kartki. Jeśli otrzymałby żółty kartonik w meczu z Węgrami, nie mógłby wystąpić w pierwszym spotkaniu barażowym. Chcemy tego uniknąć. Baraże i awans na mundial są dla nas najważniejsze” – zaznaczył Jakub Kwiatkowski.

„Biało-Czerwoni” z Węgrami zagrają 15 listopada o godz. 20.45.

Sport.RIRM

drukuj