Ekstraklasa. Jagiellonia wygrała z Górnikiem Zabrze

W ostatnim spotkaniu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy Jagiellonia Białystok wygrała w Zabrzu z miejscowym Górnikiem (2:1). Bramkę na wagę trzech punktów w doliczonym czasie gry zdobył Karol Struski.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. Górnik częściej utrzymywał się przy piłce, a także częściej wędrował pod bramkę rywali i oddawał więcej strzałów. Zostało to udokumentowane w 36. minucie. Robert Dadok zagrał futbolówkę w okolice trzeciego metra, gdzie znajdował się Piotr Krawczyk. Napastnik natychmiast wykorzystał sytuację, otwierając wynik spotkania. Chwilę później doszło do zmiany w szeregach Jagiellonii. Kontuzjowanego Miłosza Matysika zastąpił Bogdan Tiru.

Piotr Nowak starał się szybko reagować na wydarzenia boiskowe i już w przerwie dokonał dwóch roszad. Na murawie pojawili się Oliwier Wojciechowski oraz Bojan Nastasić. Mimo to zabrzanie wciąż prowadzili grę. Nie byli jednak w stanie jej finalizować. W słupek trafił chociażby Alasana Manneh, a między między słupkami rywali świetnie spisywał się Zlatan Alomerović. W 66. minucie Jagiellonia wykorzystała swoją szansę. Bogdan Tiru zgrał piłkę do Tomasa Prikryla, a ten doprowadził do remisu. W doliczonym czasie gry zdobywca gola ruszył prawą stroną i zacentrował płasko w pole karne. Futbolówka trafiła do Karola Struskiego, który pewnym strzałem zapewnił przyjezdnym komplet punktów.