Liga Mistrzów. PSG pokonuje Real Madryt. Kylian Mbappe bohaterem

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG podejmowało u siebie Real Madryt. Paryżanie wywalczyli zwycięstwo w ostatnich sekundach za sprawą bramki Kyliana Mbappe (1:0). Z kolei Manchester City pewnie pokonał na wyjeździe Sporting Lizbona (5:0).

Liga Mistrzów powróciła do kalendarza piłkarskich kibiców i zrobiła to w iście królewskim stylu. Naprzeciw siebie stanęli bowiem zawodnicy Paris Saint-Germain oraz Realu Madryt. W pierwszej części spotkania lepiej prezentowali się gospodarze. Już w 17. minucie Kylian Mbappe stanął oko w oko z Thibautem Courtoisem, ale górą z tego pojedynku wyszedł Belg.

Znacznie więcej działo się po zmianie stron. Między słupkami cały czas świetnie spisywał się golkiper „Królewskich”, który najpierw odbił mocne uderzenie Mbappe, a później powstrzymał strzał Lionela Messiego z rzutu karnego. Mur wybudowany przez Courtoise’a został zburzony w doliczonym czasie gry. Francuski napastnik PSG minął dwóch rywali, a następnie płaskim uderzeniem dał Paryżanom zwycięstwo.

***

W drugim wtorkowym meczu Sporting Lizbona podejmowało u siebie Manchester City. Goście bardzo szybko weszli na wyższe obroty już w 7. minucie objęli prowadzenie za sprawą Riyada Mahreza.

Niedługo później prowadzenie potężnym uderzeniem z półwoleja podwyższył Bernardo Silva. Po nieco ponad pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Phil Foden, a jeszcze przed przerwą do siatki ponownie trafił Silva. W drugiej połowie „The Citizens” ustalili wynik meczu w 58. minucie. Raheem Sterling przyjął futbolówkę, zszedł do środka boiska i uderzył z około 20 metrów w samo okienko. Sporting nie był w stanie w żaden sposób zagrozić angielskiej drużynie.