Primera Division. Real stracił pozycję lidera; pierwsza wygrana Sevilli

Real Madryt nie jest już liderem ligi hiszpańskiej. Królewscy tylko zremisowali na własnym terenie z Malagą 0:0 w meczu 6. kolejki Primera Division. Na czoło tabeli wskoczył CF Villarreal, który ograł u siebie Atletico Madryt 1:0. Od dna odbiła się Sevilla FC, która pokonała przed własną publicznością Rayo Vallecano 3:2.

REAL MADRID VS MALAGA FCMecz w Madrycie przebiegał zgodnie z przewidywaniami. Zdecydowanie przeważał Real, a Malaga próbowała za wszelką cenę obronić remis. Królewscy oddali na bramkę gości aż 28 strzałów. Znakomicie w tym spotkaniu prezentował się jednak golkiper gości – Carlos Kameni. Jedyny błąd Kameruńczyk popełnił w 76. minucie, ale piłkę zmierzającą do siatki Malagi zdołał wybić Wellington. Podopieczni Rafaela Beniteza od 77. minuty grali w przewadze jednego zawodnika, lecz nie potrafili wykorzystać tego faktu i mecz zakończył się rezultatem 0:0.

Villarreal FC vs Atletico MadridPotknięcie Realu wykorzystał zespół Villarrealu. Żółta Łódź Podwodna odniosła piąty triumf z rzędu. Tym razem piłkarze trenera Marcelino Garcii Torala pokonali Atletico Madryt 1:0. Jedyny gol padł w 14. minucie, a zdobył go Leo Baptistao, który w ekipie Villarrealu gra na zasadzie wypożyczenia z… Atletico.

FC Barcelona vs UD Las PalmasTrzy punkty w tej serii spotkań zapisała na swoim koncie FC Barcelona. Duma Katalonii pokonała przed własną publicznością beniaminka – UD Las Palmas 2:1. Obie bramki dla zespołu Luisa Enrique zdobył Luis Suarez. Opiekuna mistrzów Hiszpanii najbardziej zmartwiła informacja o urazie kolana Leo Messiego. Argentyńczyk opuścił boisko już w 9. minucie gry. Wstępne informacje donoszą o co najmniej sześciu tygodniach przerwy w grze snajpera Barcelony.

Sevilla vs Rayo VallecanoPierwsze, jakże cenne zwycięstwo w tym sezonie w lidze odniosła Sevilla FC (cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak). Triumfatorzy Ligi Europejskiej wygrali u siebie z Rayo Vallecano 3:2. Andaluzyjczycy do przerwy zdołali strzelić dwa gole i wydawało się, iż w tym spotkaniu już nic złego im się nie stanie. Goście po przerwie pokazali jednak, iż nie zamierzają się jeszcze poddawać. Dzięki trafieniom Bebe oraz Javiego Guerry Rayo zdołało doprowadzić do remisu. Gospodarze, mimo wielkich trudności, zdołali jednak strzelić decydującego gola. Dokonał tego Jewhen Konoplianka w 86. minucie. Dzięki temu triumfowi podopieczni Unai Emery’ego awansowali z 20. na 14. pozycję w tabeli ligi hiszpańskiej.