Polacy za granicą. Trwa passa “Lewego”; Grosicki pokonał Białkowskiego

Robert Lewandowski zdobył gola w wygranym przez Bayern pojedynku z Mainz. Polak – z dorobkiem 6 bramek – jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. W Championship dla Hull City trafił Kamil Grosicki. W meczu Napoli z Juventusem asystował Piotr Zieliński.

W 3. kolejce niemieckiej Bundesligi Bayern Monachium podejmował u siebie Mainz. Od 6. minuty gospodarze musieli gonić wynik. Jeszcze przed przerwą strzeleckie umiejętności przypomniał sobie Benjamin Pavard. Już kilka chwil później Bawarczycy mieli rzut wolny. Przy piłce stali David Alaba i Robert Lewandowski. Ostatecznie to Austriak dostał swoją szansę i trafił na 2:1.

Mistrzowie Niemiec zdobywali kolejne bramki. Gol nr 5 to zasługa polskiego snajpera. Thomas Mueller centrował z lewej strony. Futbolówka wylądowała wreszcie pod nogami Lewandowskiego, który huknął nie do obrony w kierunku bliższego słupka. Pojedynek z Mainz zakończył się wygraną Bayernu 6:1.

Polski napastnik jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi. Ma w dorobku sześć trafień.

* * *

Do polskiego pojedynku doszło na zapleczu brytyjskiej Premier League. W starciu Hull City z Millwall między słupkami stał Bartosz Białkowski. W 18. minucie pokonał go Kamil Grosicki. Pomocnik wykonywał rzut wolny. Nikt nie przeciął piłki, a ta wylądowała wreszcie w siatce.

Moment triumfu miał dziś Piotr Zieliński. Jego SSC Napoli przegrywało już z Juventusem 0:3. Polak pomógł w odrabianiu strat. Ruszył lewą stroną, po czym doskonale obsłużył Hirvinga Lozano. To była druga bramka podopiecznych Carlo Ancelottiego. Wicemistrzowie Włoch zdołali doprowadzić do remisu. Ich wysiłek zaprzepaściło samobójcze trafienie w doliczonym czasie gry (3:4).