Serie A. Lider nie zwalnia tempa; pierwsza w sezonie wygrana outsidera

Piłkarze Napoli pokonali na wyjeździe rzymskie Lazio 2:0 w meczu 23. kolejki Serie A. To już siódma z rzędu wygrana zespołu Maurizio Sarriego, który cały czas zachowuje pozycję lidera rozgrywek. Pierwszy triumf w obecnym sezonie zapisali na swoim koncie gracze Hellasu Verona. Czerwona latarnia ligi pokonała u siebie Atalantę Bergamo 2:1. Przy obu bramkach dla gospodarzy wielki udział miał Paweł Wszołek.

Lazio vs NapoliNapoli od bezbramkowego remisu z Romą w grudniu ubiegłego roku notuje na swoim koncie kolejne zwycięstwa na krajowym podwórku. Tym razem lider Serie A zmierzył się w Rzymie z Lazio i również z tej konfrontacji wyszedł bez szwanku. Wynik spotkania otworzył znajdujący się w znakomitej formie Gonzalo Higuain. Argentyńczyk zdobył tym samym już 23 bramkę w bieżących rozgrywkach. Na 2:0 dla gości podwyższył Jose Callejon. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Podopieczni Maurizio Sarriego cały czas liderują ligowym zmaganiom.

Juventus vs GenoaJeszcze dłuższą serię wygranych, niż piłkarze z Neapolu, mają na koncie zawodnicy wicelidera z Turynu. Juventus, pokonując Genoę 1:0, triumfował w trzynastym meczu Serie A z rzędu. Tym samym piłkarze Massimiliano Allegriego pobili klubowy rekord. Jedyna bramka padła po samobójczym trafieniu obrońcy gości – Sebastiana De Maio – w 30. minucie. Stara Dama mogła wygrać wyżej, ale swoich okazji na gola nie wykorzystali m.in. Paul Pogba oraz Paolo Dybala. Ekipa z Turynu depcze po piętach Napoli – ma do niej tylko dwa punkty straty.

Verona vs Atalanta11 remisów, 11 porażek oraz 0 zwycięstw – taki bilans miała do wczoraj drużyna Hellasu Verona. W 23. kolejce zespół, w którym występuje Paweł Wszołek oraz (od niedawna) Dominik Furman, w końcu po raz pierwszy w tym sezonie mógł cieszyć  się z kompletu punktów. Hellas ograł Atalantę Bergamo 2:1, chociaż to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Ekipa z Werony zdołała jednak odwrócić losy rywalizacji, dzięki trafieniom Luki Siligardiego oraz Giampaolo Pazziniego. Przy obu bramkach asysty zanotował Paweł Wszołek. Mimo wygranej Hellas nadal zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.

Ważną wygraną zanotowała Fiorentina. Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę w szczęśliwych okolicznościach pokonała przed własną publicznością Carpi 2:1. Gola na wagę trzech oczek dla Fiołków zdobył w ostatniej minucie meczu Mauro Zarate, po asyście Jakuba Błaszczykowskiego. Reprezentant Polski rozegrał pełne spotkanie, „wyróżniając” się również żółtą kartką. Dzięki zwycięstwu Fiorentina zachowała trzecią pozycję tabeli, utrzymując jednopunktową przewagę nad czwartym Interem. Na piątym miejscu umocniła się Roma, która z Wojciechem Szczęsnym (spędził 90 minut na boisku) w składzie triumfowała na wyjeździe z Sassuolo 2:0.

Fiorentina vs CarpiSassuolo-Roma

Remisem 1:1 zakończyło się starcie Empoli z Udinese. W zespole Azzurich pełne 90 minut rozegrali Łukasz Skorupski oraz Piotr Zieliński. Polski pomocnik rozegrał dobre zawody. W 65. minucie po faulu na nim gospodarze otrzymali rzut karny, ale jedenastki nie wykorzystał Riccardo Saponara. Wcześniej gola dla Udinese zdołał strzelić Duvan Zapata. Empoli wyrównało rzutem na taśmę, dzięki trafieniu Manuela Pucciarellego w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Podziałem punktów zakończyło się również starcie Sampdorii z klubem Kamila Glika – Torino 2:2.