fot. PAP/Leszek Szymański

Polacy za granicą. Kamil Glik wraca do Serie A!

Kamil Glik został nowym zawodnikiem Benevento Calcio. Reprezentant Polski powrócił tym samym do Włoch po czteroletniej przerwie.


Transfer z udziałem 32-letniego obrońcy był tylko kwestią czasu. Po długim oczekiwaniu Benevento oficjalnie poinformowało o pozyskaniu naszego rodaka. Reprezentant Polski związał się z beniaminkiem Seria A kontraktem ważnym do końca czerwca 2023 roku. Mówi się, że AS Monaco zarobiło na tej transakcji ok. 3 mln euro.

„Dziękujemy Kamilowi za lata spędzone w AS Monaco. Przyczynił się do sukcesów w sezonie 2016/2017 i zawsze był symbolem waleczności. Życzymy mu powodzenia w nowej przygodzie w kraju, który doskonale zna” – powiedział Oleg Petrow, dyrektor generalny klubu z Księstwa.

Dla Kamila Glika to powrót do Włoch po czterech latach przerwy. Na Półwyspie Apenińskim przywdziewał barwy US Palermo, AS Bari oraz Torino FC. W tym ostatnim zespole pełnił nawet rolę kapitana, a w 2015 roku dziennik „La Gazzetta dello Sport” wybrał go do najlepszej jedenastki ligowych rozgrywek. Doświadczony stoper trafił później do wspomnianego Monaco, z którym wywalczył mistrzostwo Francji i doszedł do półfinału Champions League.

Przypomnijmy, że Benevento dostało się do Serie A w imponującym stylu, zapewniając sobie awans już na siedem kolejek przed zakończeniem sezonu. Od czerwca 2019 roku trenerem „Wiedźm” jest słynny Filippo Inzaghi – jeden z najlepszych napastników na świecie przełomu wieków. Nowa drużyna Polaka po raz ostatni (i jedyny w historii) w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech zagrała w kampanii 2017/2018.

Sport.RIRM

drukuj